VIII edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Obrazek artykułu
Już po raz ósmy odbędzie się konkurs „Książka Historyczna Roku”, który ma za zadanie propagować czytelnictwo książek historycznych oraz popularyzować dzieje Polski XX wieku. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca.

„Książka Historyczna Roku” to konkurs z tradycją. Zgodnie z trójstronnym porozumieniem podpisanego w lipcu 2007 r., Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Radio i Telewizja Polska już po raz ósmy ogłaszają konkursu „Książka Historyczna Roku”. O nagrodę im. Oskara Haleckiego zgłoszone pozycje będą walczyć w dwóch kategoriach:


- najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku,

- najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku.


Laureaci zostaną wyłonieni w trzech etapach: najpierw powołane przez organizatorów sześcioosobowe jury wybierze spośród nadesłanych książek te, które spełniają wymagania określone w regulaminie, w etapie drugim jury wybierze do 10 książek z każdej kategorii, natomiast w trzecim swoich zwycięzców wskażą zarówno jurorzy, jak i czytelnicy.


W dniach od 1 do 31 października br. w drodze internetowego głosowania każdy z nas będzie mógł wybrać najlepsze książki w obydwu kategoriach.


Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca. Akceptowane będą  książki oraz publikacje elektroniczne (e-booki) wydane w języku polskim po raz pierwszy między 1 stycznia 2014 roku a 30 czerwca 2015. Prace zgłaszać mogą wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni.

 

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania, można znaleźć na stronie ksiazkahistorycznaroku.pl.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl