Uruchomiono czytelnie tymczasowe
Rozpoczęcie modernizacji czytelń Biblioteki Narodowej nie spowoduje znacznych ograniczeń w korzystaniu ze zbiorów. Od 27 sierpnia będzie można z nich korzystać w czytelniach tymczasowych dostępnych poprzez wejście B od strony al. Niepodległości.
W tymczasowej Czytelni Ogólnej liczącej 91 miejsc udostępniane będą:
- książki i czasopisma z XIX–XXI wieku, w tym z zakresu bibliologii i informatologii,
- mikrofilmy.
W tymczasowej Czytelni Zasobu Wieczystego liczącej 9 miejsc udostępniane będą:
- egzemplarze książek i czasopism z XIX–XXI wieku z sygn. A,
- zbiory o sygnaturze Kras. oraz o sygnaturach zawierających dopiski: Cim., Cym., Chr., Cim. konsp., Konsp., Min., Wyst.,
- druki ulotne.
Do Czytelni Ogólnej będzie można zamówić jednorazowo pięć jednostek bibliotecznych, natomiast do Czytelni Zasobu Wieczystego trzy jednostki. Sposoby składania zamówień na materiały biblioteczne i uzyskiwania miejsca w czytelniach nie ulegną zmianom.
Funkcjonowanie Czytelni Muzycznej, w której udostępniane są nuty, oraz Czytelni Nagrań Dźwiękowych i Audiowizualnych udostępniającej nagrania – pozostaje bez zmian.
W Czytelni Kartograficznej mapy udostępniane będą od 3 września, natomiast grafika, rysunki i fotografie od 17 września.
Biblioteka otwarta będzie – bez zmian – od poniedziałku do soboty w godzinach 8.30–20.30.
Rejestracja Czytelników będzie czynna w godzinach otwarcia Biblioteki.
Zasady korzystania z punktów informacyjnych, zasobów cyfrowych, usług reprograficznych i digitalizacyjnych pozostaną niezmienione.
Zbiory specjalne znajdujące się w Pałacu Rzeczypospolitej udostępniane będą na dotychczasowych zasadach.
Pytania i wątpliwości prosimy kierować pod numer telefonu 22 608 23 30 lub 22 608 23 24 lub kontakt@bn.org.pl.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w obu czytelniach tymczasowych oraz pomniejszony księgozbiór podręczny prosimy o wyrozumiałość oraz sugerujemy planowanie pracy uwzględniające tymczasowe warunki udostępniania zbiorów.
Źródło: Biblioteka Narodowa