Upadła Świątynia- najnowsza premiera Wydawnictwa Fabryka Słów

Obrazek artykułu
Najnowszej premiera Wydawnictwa Fabryka Słów z serii Fabryczna Zona Dominika Węcławek UPADŁA ŚWIĄTYNIA premiera 22 stycznia 2016
KOLEJNA INTRYGUJĄCA OPOWIEŚĆ Z UNIWERSUM KOMPLEKS 7215
WYJDŹ Z KORYTARZY METRA I ODKRYJ TAJEMNICE.NIGDY NIE ZAPOMNISZ ŚWIATA NA POWIERZCHNI.


up

Powieść z Uniwersum Kompleks 7215UPADŁA ŚWIĄTYNIADwie dekady po Zagładzie skuta lodem i pogrzebana pod radioaktywnym śniegiem metropolia wydaje się być martwa. Przyroda jednak nie znosi próżni. Pojawił się ktoś, lub coś, co wabi do siebie ocaleńców, skazując ich naśmierć. Z samego serca stołecznego metra wyrusza więc specjalna ekspedycja. Jej członków łączy niewiele, a różni niemal wszystko. Przeprawa przez wyklęte rewiry, nawiedzone pustkowia i mroczne podziemia okaże się prawdziwym wyzwaniem.Na szczęście rozkazy generała są jasne: dotrzeć do prawdy, nie dać się zabić, wszystkie zagrożenia eliminować bez pytania. Pozostaje tylko jedna wątpliwość, czy aby na pewno, na uwadze władz jest dobro całej społeczności Tuneli?


O AUTORCE
Dominka Węcławek jest wiedźmą - i to nie plotka. Pochodzi z tradycyjnego regionu pełnego tuneli i podziemi. Ma w żyłach śląską krew z domieszką węgla - urodziła się w mrocznym Sosnowcu (i przetrwała), tylko po to, by przez kolejne lata tułać się z rodziną po Polsce. Bo jak twierdzi, znacznie przyjemniej jest szukać nowych dróg do szczęścia, niż przekroczyć ostatecznie metę.

Skończyła studia filozoficzne na UKSW. Jest współautorką pierwszej polskiej antologii hiphopowej wydanej przez Narodowe Centrum Kultury. Przez wiele lat pracowała w gazetach i czasopismach przepytując setki znanych artystów i innych utalentowanych ludzi. Współpracowała m.in. z Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Machiną, Przekrojem, National Geographic Traveler. Pisuje reportaże z kraju i ze świata. W wolnym czasie szlaja się po pustostanach, bunkrach i poligonach. Zawsze znajdzie sobie jakiś miły schron, nawet na paskudnie słonecznej Malcie. 
Chciała być kierowcą Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak, ale została autorką książek postapo.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl