Uczmy się kochać siebie

Okładka
Czy możesz szczerze powiedzieć, że siebie kochasz? Czy raczej trudno ci jest być z siebie zadowolonym? Łatwo jest skupić się na własnych błędach, każdy może rozmyślać o swoich niepowodzeniach, ale dlaczego nie skupiamy się na rzeczach, z których jesteśmy zadowoleni.

Może to spowodować, że nie lubimy siebie tak, jak byśmy chcieli. Jesteśmy zbyt zajęci skupieniem się na sprawach innych, co naprawdę utrudnia nam podróż do samozadowolenia. Musimy nauczyć się czuć komfortowo z sobą.


Wszyscy przybywamy na ten świat pełni obietnic i możliwości. Dla niektórych, zwłaszcza tych ze zdrowo funkcjonujących rodzin, podróż jest dość prosta, z drogowskazami i wskazówkami podawanymi swobodnie. To mały odsetek ludzi. Większość z nas pochodzi z rodzin, które na swój sposób walczyły o niezależność, spełnienie, bezpieczeństwo lub ochronę. Dla milionów ludzi, którzy dorastali w trudnych, często dysfunkcyjnych rodzinach, czy to przez nieobecnych, często uzależnionych rodziców, czy tych, którzy byli źle przygotowani do rodzicielstwa, znana terapeutka Sharon Wegscheider-Cruse określa, że nie muszą powielać rodzinnej tradycji przymusu lub uzależnienia.

W rozszerzonym i uzupełnionym wydaniu znakomitego poradnika autorka przekonuje, że jest możliwe wykreowanie naszej własnej wartości w dowolnym momencie naszego życia, nawet jako dorośli. Prowadzi czytelników w podróż do budowania większego poczucia własnej wartości, tłumacząc, jak wykluczyć toksyczne informacje o samozniszczeniu, jak wybrać zdrowsze, nowe perspektywy i jak każdego dnia na nowo odkrywać się na świat możliwości.

Dlaczego tak ważne jest kochanie siebie?


Akceptowanie siebie jest jedną z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić dla siebie.
Zapewnia nam wiarę w siebie, daje poczucie własnej wartości i na ogół pozwala czuć się bardziej pozytywnie. Kiedy zrozumiemy siebie i swoje emocje, będziemy znacznie szczęśliwsi i dowiemy się, jak najlepiej zadbać o siebie. Pierwszą zasadą jest przestać porównywać się z innymi i odnaleźć w sobie te cechy, które sprawiają nam radość. Zastąpić negatywne uczucia i zwiększyć naszą zdolność do dawania i otrzymywania miłości.

Poczucie własnej wartości. Jak pokochać siebie to wspaniały przewodnik dla początkujących, uczący jak pokochać siebie, zdobywając osobistą wiarygodność. Czyniąc to, jesteśmy w stanie budować własną wartość. Doskonale zaprezentowane proste kroki na drodze do własnej wartości są omawiane z dyskusjami o emocjach, relacjach i wszystkich praktycznych rzeczach, które odciągają nas od postrzegania siebie pozytywnie. Autorka pokazuje nam, że można wyleczyć się z różnego rodzaju urazów, by posuwać się naprzód by żyć w zgodzie z sobą.

Co daje nam ten poradnik:
- odkryjemy efektywne sposoby budowania poczucia własnej wartości;
- nauczymy się odkrywać siebie i swoje emocje;
- poznamy jakie blokady udaremniły nam całkowitą satysfakcję z siebie i ze swojego życia;
- wykształcimy w sobie umiejętność decydowania o sobie i swojej przyszłości;
- odzyskamy odwagę i przede wszystkim ochotę, by osiągnąć zadowolenie, satysfakcję i pełnię szczęścia w życiu.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku