Tydzień z książkami Michała Krupy

Obrazek artykułu
Michał Krupa zaskakuje Czytelnika bardzo specyficznym językiem swoich powieści – dosadnym ale także szalenie zabawnym, niekoniecznie mowa tutaj o jego debiutanckiej powieści.

Autor znany jest z kilku bardzo dobrze przyjętych wśród Czytelników książek. Zadebiutował  w 2013 roku powieścią Cześć, mam na imię Michał. Odniósł sukces i stopniowo, sukcesywnie co rok wydawał kolejno po dwie powieści: Łosoś norwesko-chiński (2014),  Łosoś a'la Africa (2014), Maślana - Czas pokoju (2015) oraz Janek herbu pół krowy (2015). Na szczególne uznanie Czytelników zasłużyły sobie kolejno dwa „łososie”, które bawiły swoją treścią za co zbierały bardzo pozytywne i wysokie recenzje.

„Książka powaliła mnie. Jak można po tak ciężkim gabarycie jakim był Cześć mam na imię Michał napisać coś tak innego, tak śmiesznego? (…)  Łosoś jest książką, która w swojej prostocie wyzwala salwy śmiechu czy to się komuś podoba czy nie.”


"W tej książce bardzo wiele się dzieje. Nie można odpocząć, ani przez chwilę. Akcja trzyma w napięciu, a po chwili, owe napięcie, zostaje rozładowane przez dawkę leczniczego humoru. Nie da się nie śmiać. Autor zadbał oto, aby jego dzieło, było inne niż wszystkie. Faktycznie, do tej pory nie spotkałam się z podobnymi lekturami.”


A co piszą o samym Michale Krupie blogerzy:

„Michał Krupa to pisarz młodego pokolenia, a do tego szaleniec. Jest pacyfistą z wyboru, a barbarzyńcą z przekonań.”

 

A całkiem niedawno autor  powrócił  z nową książką „Janek herbu pół krowy” , która przeniesie was w czasy Władysława Łokietka, smoków, rycerzy, księżniczek i leśnych babek. O tym jak zostanie odebrania zapewne niebawem się przekonamy. Nie ma wątpliwości, ze okaże się kolejnym sukcesem pisarza. Trzymamy kciuki Panie Michale :)  – powodzenia!!!!

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl