Trzeba wierzyć w słuszność swoich działań

Obrazek artykułu
Science fiction to gatunek literatury, gdzie największą rolę odgrywa rozwój nauki i techniki oraz jego wpływ na życie jednostki lub całego społeczeństwa.


"Geneza” Jerzego Mikołajczyka jest książką, która niewątpliwie wpasowuje się w ten klimat, jednak niesie ze sobą głębokie, ponadczasowe przesłanie. Głównym bohaterem historii jest Adam Bauer, pilot, któremu została powierzona niezwykle ważna misja – może on uratować wszystkich ludzi na Ziemi. Zostaje wysłany w Kosmos, głównie za sprawą działań multimilionera, Lance’a Crowforda. Jest to tajna misja, której przykrywką staje się eksploracja Marsa. Autor w niezwykle plastyczny i obrazowy sposób kreuje świat przedstawiony w dziele. Na uwagę zasługuje mnogość detali, realizm opisu oraz niezapomniane kreacje bohaterów – dzięki popisowi literackiej wyobraźni czytelnik może odnieść wrażenie, że rzeczywiście tak będzie wyglądał świat za kilka lat. Co istotne, ważną rolę odgrywa tutaj wątek miłosny Adama z Ewą, czyli jego ukochaną żoną, dla której jest w stanie zrobić wszystko. 


Czy będą żyli razem długo i szczęśliwie jak w biblijnym raju? 

Czy na Ziemi będzie dało się egzystować za kilkadziesiąt lat?

I wreszcie – czy Adamowi uda się uratować ludzkość przed zagładą?


Trzeba wierzyć w słuszność swoich działań nawet, gdy wszystko już stracone...

 

Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w ,,Genezie” Jerzego Mikołajczyka. Warto sięgnąć po tę lekturę, aby przeżyć niesamowitą podróż razem z głównym bohaterem. Podróż po przyszłym świecie, podróż w Kosmos i podróż... Być może w inną rzeczywistość. Kto wie.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl