Tłusty Czwartek - gdzie zjeść dobre pączki we Wrocławiu

Obrazek artykułu
Tłusty Czwartek to czas słodkości. Tego dnia w naszych domach i miejscach pracy królują pączki z różnorakim nadzieniem, posypane cukrem pudrem lub polane czekoladą albo lukrem. Statystyczna osoba tego dnia zjada co najmniej trzy pączki. Do tego dochodzą również faworki, czyli chrupkie ciasto w kształcie kokardek, które jest również chętnie kupowane tego dnia.Tradycja Tłustego Czwartku w Polsce

Tłusty Czwartek to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału, po którym następuje Wielki Post trwający do Wielkanocy. Tłusty Czwartek jest świętem ruchomym, a jego data uzależniona jest od daty Wielkanocy.
Początki Tłustego Czwartku w Polsce sięgają przełomu XVI i XVII wieku. Wówczas serwowano tak zwane pampuchy. Pampuchy nie miały charakteru deserowego, jak obecnie dzisiaj pączki. Były to tłuste dania, gdyż ludzie musieli się dobrze najeść, przed nadchodzącym czterdziestodniowym postem, w trakcie którego jedli już tylko i wyłącznie potrawy postne. Najpopularniejszymi trunkami do pampuchów było piwo i wódka.

Pampuchy różniły się tym od dzisiejszych pączków, że zamiast słodkiego nadzienia, ciasto wypełnione było mięsem, słoniną i boczkiem, a do tego okraszone skwarkami. A ponadto było również mniej pulchne bo wykonywane ze zbitego ciasta, bez dodatków drożdży.
Wrocław - pączkarnie

A skoro o pączkach mowa to we Wrocławiu znajdziemy sporo cukierni i piekarni oferujących bardzo smaczne pączki, które idealnie smakują same lub popijane świeżo zaparzoną herbatą lub kawą.

Szukając takich miejsc we Wrocławiu, na pewno należy odwiedzić:

*Starą Pączkarnię przy ulicy Świdnickiej 24 w której znajdziemy ręcznie wyrabiane, według sprawdzonych receptur świeże i puszyste pączki, skomponowane z dobrej jakości składników, z bardzo różnorodnym nadzieniem.

*Cukiernię Biskupin przy ulicy Olszewskiego 77 oferującą świeże i pysznie chrupiące pączki z różnorodnym nadzieniem i polewą.

* Bite a Donut przy ulicy Świętego Mikołaja 43/1L, gdzie odnajdziemy najlepszą alternatywę dla tradycyjnych pączków, czyli pączki z dziurką.

Nietypowa pączkarnia we Wrocławiu – Bite a Donut

Bite a Donut to z całą pewnością nietypowa pączkarnia na mapie Wrocławia. Odróżnia się od innych tym, że oferuje pączki, które różnią się od tych tradycyjnych. Po pierwsze kształtem, gdyż mają dziurkę w środku. Po drugie donuty nie są nadziewane w środku, jak tradycyjne pączki. Masa, krem i różnorakie dodatki umieszczane są na zewnątrz pączka. W Bite a Donut do ich produkcji nie stosuje się polepszaczy smaków. Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów, odpowiednio wyselekcjonowanych oraz według sprawdzonych receptur, co gwarantuje niepowtarzalny smak. Bite a Donut oferuje najlepsze pączki we Wrocławiu.

Donuty są idealne na Tłusty Czwartek, gdyż gwarantują solidną dawkę cukru, a przecież to jest istotą tego dnia. W Bite a Donut znajdziemy kilkanaście rodzajów pączków z dziurką, nawet o tak jak by się wydawało abstrakcyjnych smakach jak bekon, czy syrop klonowy. Donuty są idealne dla osób, które kochają słodycze, a także dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego i nieco odmiennego od tradycyjnych pączków.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl