Ten poradnik jest taki cenny i wyjątkowy na polskim rynku.

Okładka

W 2012 roku po 6 latach pracy w Wielkiej Brytanii jako specjalista reumatolog dr Jarosław Niebrzydowski powrócił do Polski.


Z ogromnym zdziwieniem stwierdził, że większość chorych z zapaleniem stawów jest leczona wbrew zasadom obowiązujących w Europie Zachodniej oraz wszystkich wysoko rozwinietych i bogatych krajach na świecie. Nie wynikało to wcale z konieczności stosowania drogich czy też trudno dostępnych w Polsce leków. Leki stosowanie powszechnie na całym świecie są także w każdej aptece w Polsce. Niestety większość chorych zamiast stosować leki leczące chorobę przyjmuje dużo leków przeciwbólowych i sterydy. Takie postępowanie niesłusznie zwane leczeniem nie daje chorym szans na zatrzymanie choroby. Bo od wielu lat większość chorych na świecie dzięki nowym metodom nie musi już cierpieć z powodu zapalenia stawów. Na powszechnie dostępnych i niezbyt drogich lekach osiągają remisję choroby i żyją normalnie nawet wtedy gdy choroby nie da się całkowicie wyeliminować z organizmu. Wbrew powszechnym w Polsce opiniom, że choroba jest nieuleczalna, i na całym świecie systematycznie rośnie liczba chorych całkowicie wyleczonych.


Tymczasem w Polsce większość chorych nie leczy się wcale lub leczy nieprawidłowo, co powoduje, że nie mają szans na życie w przyszłości bez dolegliwości. Reumatoidalne zapalenie stawów jako choroba przewlekła, o charakterze immunologicznym zazwyczaj sama nie ustępuje. Przez lata niszczenia stawów prowadzi do kalectwa u większości chorych.

Problem leczenia zapaleń stawów jest złożony. Z jednej strony brak u chorych podstawowych wiadomości o chorobie i lekach ją leczących. Z drugiej strony większość lekarzy, w tym także lekarzy rodzinnych mających najczęstszy kontakt z chorymi nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat choroby i leków ją leczących. Błędne informacje w internecie i nieprecyzyjne teksty w ulotkach leków niepotrzebnie straszą chorych i zniechęcają do leczenia. Na dodatek efekty leczenia lekami, które naprawdę leczą chorobę pojawiają się zawsze po 3 – 4 miesiącach ich stosowania. Wielu chorych nie widząc szybkiej poprawy ogranicza się do leków przeciwbólowych i sterydów. Zwłaszcza sterydy uważane za ostateczność w innych krajach są stosowane prawie u wszystkich chorych w Polsce. Prowadzi to do rozwoju wielu innych chorób w trakcie takiego ‘’leczenia’’.

Autor wyjaśnia, że powszechne w tej chorobie przyjmowanie leków zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi oraz leków przeciwbólowych i sterydów. Leki te poza chwilową ulgą nie mogą pomóc osobom cierpiącym z powodu zapalenia stawów bo nie hamują postępów choroby. Tym samym nie dają szans na wyleczenie. Na dodatek powodują dużo efektów ubocznych.  Dzięki tej lekturze dowiesz się czym i jak prawidłowo leczy się reumatoidalne zapalenie stawów. Co robi twój lekarz robi dobrze lub źle. Czy masz przy tym leczeniu szansę na zatrzymanie choroby i późniejsze wyleczenie. Bo jak pisze dr Niebrzydowski wmówienie chorym, że choroba jest nieuleczalna powoduje, że nie szukają oni innych rozwiązań i metod leczenia mimo iż choroba jest uleczalna.

Dlatego ten poradnik jest taki cenny i wyjątkowy na polskim rynku.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl