Targi Książki w Krakowie już jutro

Obrazek artykułu
22 października rozpoczną się 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Masa atrakcji ujętych w programie zapowiada, że będzie to niepowtarzalne wydarzenie.

W 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie udział weźmie 700 wystawców i niemal taka sama liczba pisarzy, poetów i ilustratorów książek. Gościem honorowym będzie Litwa, a mottem tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki są słowa niemieckiej pisarki, Niny George: „Czytanie czyni zuchwałym″.


Pośród wyśmienitych autorów znajdą się miedzy innymi: Jonathan Franzen, Olga Tokarczuk, Katarzyna Bonda, Wojciech Cejrowski, Sylwia Chutnik, Ignacy Karpowicz, Marek Krajewski, Hanna Krall, Ewa Lipska, Marcin Świetlicki, Szczepan Twardoch, Adam Zagajewski, Jakub Żulczyk.


Jak mówiła PAP prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska: „Mamy coraz więcej wystawców i autorów z zagranicy, w tym roku z 26 krajów. Czytamy literaturę światową i chcemy spotykać się z tymi, którzy ją tworzą. Duże zainteresowanie chociażby ze strony naszych wschodnich sąsiadów, świadczy o tym, że decyzja o organizacji targów międzynarodowych była słuszna″.


W 25-lecie odzyskania niepodległości Litwa prezentuje na Targach swoją literaturę współczesną stąd planowane spotkania z litewskimi autorami.


19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zaproponują także czytelnika masę dobrej zabawy: przed wejściem do hali EXPO stanie słup, na którym zamontowanych zostanie 6 stron o łącznym wymiarze 12 m kw. Czytelnicy zapełnią je trzynastozgłoskowcem Adama Mickiewicza.


Kolejną atrakcją Targów będzie robot o imieniu NAO, który będzie recytował fragmenty książek, i nowość dla miłośników komiksu- Salon komiksu.


Na targach swój udział zapowiedziało również Wydawnictwo Psychoskok, które zapewni czytelnikom kontakt z wyśmienitą literaturą i wspaniałymi autorami jak: 


Jolanta Kaleta,https://www.facebook.com/JolantaMariaKaleta

 Klaudia Karolina Kopiasz https://www.facebook.com/klaudia.kopiasz

Janusz Płoński https://www.facebook.com/januszplonski

 Joanna Plasota https://www.facebook.com/plasotajoanna

 Joanna Łaczna https://www.facebook.com/lacznaksizki

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka https://www.facebook.com/StefaniaJagielnickaKamieniecka.ksi…


 

Oczywiściecie Wydawnictwo Psychoskok zapewni czytelnikom kontakt z jeszcze większą liczbą znakomitych autorów. Szczegóły będą pojawiać się na bieżąco, a my możemy je śledzić:


https://www.facebook.com/events/335178823339770/


lub

https://www.facebook.com/WydawnictwoPsychoskok?fref=ts


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl