Targi Książki Historycznej

Obrazek artykułu
W dniach 28 listopada - 1 grudnia 2013 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się Targi Książki Historycznej.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Od trzech lat Targi odbywają się w nowej siedzibie - w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje głównym cel jej istnienia jakim jest popularyzacja literatury historycznej.


Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija, oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można teraz odwiedzić również Salon Muzeów czy Salon Bibliotek. Dzięki owocnej współpracy z naszymi parterami (m.in. Zamkiem Królewskim w Warszawie, Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów), Targi stają się coraz bardziej atrakcyjne i popularne, na co wskazuje regularny wzrost frekwencji. Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.




Chcąc wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, niezależne Jury co roku w czasie Targów przyznaje Nagrodę KLIO 
w czterech kategoriach:

- autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),

- edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),

- monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),

- innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).


Prawo zgłaszania propozycji do nagrody mają członkowie Jury, wydawcy, redakcje, instytucje oraz osoby prywatne. Proponowani mogą być jedynie autorzy, edytorzy polscy oraz książki wydane w roku bieżącym oraz poprzedzającym dany rok kalendarzowy (decyduje metryka książki). Wytypowane publikacje (2-3 egzemplarze) wraz z krótkim uzasadnieniem należy dostarczyć do siedziby Porozumienia w terminie do 1 października br. Tytuły zgłoszone po upływie wyznaczonego terminu nie będą brane pod uwagę w pracach Jury.   Zapraszamy do zgłaszania tytułów.


W skład Jury wchodzą wybitni historycy i osoby popularyzujące historię w mediach:

prof. dr hab. Tomasz Kizwalter, prof. dr hab. Jan Kieniewicz, prof. dr hab. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab. Tomasz Szarota, prof. dr hab. Janusz Tazbir, red. Marian Turski („Polityka”), 
red. Tomasz Łubieński („Nowe Książki”).


Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej – podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii.


Targi organizowane są przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura i stanowią jeden z głównych celów statutowych obu tych podmiotów.



KONTAKT W SPRAWIE TARGÓW KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ:

Waldemar Michalski - Dyrektor Targów
waldemar.michalski@bellona.pl
601 313 654

Aleksandra Bieńko - Komisarz Targów Książki Historycznej
aleksandra.bienko@bellona.pl
601 457 030


źródło: http://www.pwkh.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl