Tadeusz Zysk kandyduje do Sejmu

Obrazek artykułu
Wybory parlamentarne coraz bliżej więc warto wiedzieć, że ludzie książki znajdą swe miejsce na listach wyborczych. Do sejmu kandyduje Tadeusz Zysk prezes zarządu wydawnictwa Zysk i S-ka w Poznaniu.

Wybory parlamentarne w 2015 roku odbędą się 25 października. Listy wyborcze ujmują wielu kandydatów, a głos jest tylko jeden, warto więc zawczasu zastanowić się na kogo chcemy głosować.

Dla wielu osób ważną informacja będzie, że ludzie książki znajdą swe miejsce na listach wyborczych.


Z listy Zjednoczonej Prawicy, która obejmuje Prawo i Sprawiedliwość, Solidarną Polskę, Polskę Razem Jarosława Gowina oraz Prawicę Rzeczpospolitej, w poznańskim okręgu nr 29. kandyduje do Sejmu Tadeusz Zysk, prezes zarządu wydawnictwa Zysk i S-ka w Poznaniu.


Na liście Zjednoczonej Lewicy na ósmym miejscu w Warszawie jest Rafał Skąpski, który przez dziesięć lat kierował Państwowym Instytutem Wydawniczym, i w dalszym ciągu jest prezesem spółki Targi Książki, a od dwóch kadencji pełni również funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.


W Pile do Sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy kandyduje Jan Lus, współwłaściciel (wraz z żoną Marią) Domu Księgarskiego MJL, były prezes Izby Księgarstwa Polskiego (2007-2010).

Prawdopodobnie w Lublinie z listy Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydować Grzegorz Czelej, który jest senatorem w obecnej kadencji. W roku 1992 założył jedno z największych wydawnictw medycznych w kraju – Wydawnictwa Czelej Sp. z o.o.


W okręgu poznańskim listę Platformy Obywatelskiej do Sejmu otwierać będzie Rafał Grupiński, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO w obecnej kadencji, który jest posłem od 2005 roku. Był prezesem zarządu WSiP (1999-2001), a następnie dyrektorem książek, wiceprezesem i prezesem w wydawnictwie Prószyński  i S-ka (2002-2005).

 

Z drugiego miejsca na warszawskiej liście PSL ma kandydować Michał Strąk, dyrektor Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, nazywanej Biblioteką na Koszykowej (od 2003 roku). Poprzednio był już posłem na Sejm (1993–1997), a także ministrem-szefem Urzędu Rady Ministrów (1993–1995) oraz członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (1995- 2001).

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl