Szkoła średnia. Odnależć swój świat - powieść dla młodzieży

Okładka
Miłość jest darem od Boga, ponad wszystko i każdy ma do niej prawo, niezależnie od płci, wieku, koloru skóry, czy orientacji seksualnej... możemy przeczytać w książce Szkoła średnia. Odnaleźć swój świat. Jest to powieść o młodych ludziach, uczniów jednego z kaliskich liceów, którzy stanęli przed trudnym tematem tolerancji, miłości i przyjaźni.

Autor opisuje w książce prawdziwe wydarzenia – „Ta historia wydarzyła się naprawdę, choć bardzo trudno w to uwierzyć... A tylko Ci którzy potrafią zrozumieć miłość wszystkich trzech par, tylko oni naprawdę kochają, reszta to tylko ułuda...”

 

„Każdy ma prawo do szczęścia i miłości, nie ważne jaki się urodził, żadna religia nie ma prawa tego ograniczać ani zabraniać, lecz wręcz przeciwnie powinna wspierać w dążeniu do szczęścia, w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi, równymi sobie, dziećmi jednego Boga... Miłość nie istnieje sama w sobie, lecz istnieje w nas i pośród nas, a każdy kto chce krzywdzić kogoś za kochanie drugiej osoby, nie jest godny nazwania go człowiekiem...” – czytamy dalej w książce. I prawdę powiedziawszy tak powinno być. Każdy zasługuje na uczucie bez względu na to kim jest. Wszystkich nas obowiązują te same zasady i każdy z nas ma te same prawa zagwarantowane konstytucyjnie. Dlaczego jest inaczej?

 

Autor w książce porusza bardzo ważny temat jakim jest tolerancja. Dlaczego sami wymierzamy sprawiedliwość wobec ludzi o odmiennych poglądach czy zainteresowaniach a chociażby nawet orientacji seksualnej. Od razu jeśli chodzi o ten fakt budujemy bariery i stawiamy zarzuty, choć nie powinno nas interesować ich „inność”. Podobnie jest w tej książce, gdzie bohaterowie borykają się z brakiem zrozumienia przez otoczenie a nawet najbliższych, w tym i przyjaciół. Wartka akcja, wspaniałe opisy i ciekawe dialogi sprawiają, że książkę czyta się niemal jednym tchem.

 

Polecam książkę, z uwagi iż porusza bardzo ważny problem, który dotyczy niestety nas wszystkich. Zadajmy sobie pytanie czy jesteśmy tolerancyjni? Aby bardziej zrozumieć tę sprawę sięgnijmy po tę książkę, na pewno na niejeden fakt zwróci ona naszą uwagę. Odpowie na niejedno z pytań jakie stają w naszej głowie jeśli chodzi o osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Nie bądźmy homofobami, nie bójmy się homoseksualistów. To ludzie jak my, także odczuwają ból i mają uczucia. Zainteresowanych odsyłam do lektury książki (   ).

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy