Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

Obrazek artykułu
W najbliższy weekend odbędą się Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Czytanie kręci, czytam na okrągło”.
Imprezę patronatem honorowym objęli: marszałek województwa podkarpackiego, prezydent miasta Rzeszowa, podkarpacki kurator oświaty oraz dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Świąteczne Targi Książki odbędą się w dniach  24 i 25 listopada – w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall przy al. Kopisto 1 w Rzeszowie. Jest to zakrojona na dużą skalę impreza poświęcona książce i czytelnictwu nazwana. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Czytanie kręci, czytam na okrągło”. Targi będą trwały zarówno w piątek, jak i w sobotę od godz. 10 do 20. Oprócz oferty książkowej zorganizowane zostaną spotkania z autorami, a także zabawy dla dzieci. 

"Termin został wybrany nieprzypadkowo. To czas przed Mikołajem, Bożym Narodzeniem, a książka jest doskonałym prezentem. Targi książki przyciągną osoby w każdym wieku i z różnymi gustami" - powiedziała Marta Półtorak, właścicielka centrum Millenium Hall, która jest współorganizatorem imprezy. Uczestnictwo w targach zapowiedziało 28 wystawców. Wydawcy przywiozą do Rzeszowa najlepsze tytuły, będą także nowości, wszystkie książki będą sprzedawane w atrakcyjnej promocyjnej cenie – ze zniżką od 15 do 30 proc. Do udziału zaproszono popularnych pisarzy, a wśród nich Katarzynę Bondę, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk czy Janusza L. Wiśniewskiego, a także dziennikarzy telewizyjnych, którzy są również autorami książek: Annę Dziewit-Meller i Tomasza Sekielskiego. Gośćmi spotkań autorskich będą także: Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci, Ałbena Grabowska, która z zawodu jest lekarzem neurologiem, Artur Górski, autor publikacji reportażowych o tematyce związanej z tajnymi służbami oraz mafią, Katarzyna Puzyńska, autorka kryminałów, i Krzysztof Varga, powieściopisarz, krytyk literacki i felietonista, a także Małgorzata Dudek, współautorka książki „Historia o świętym Dominiku” (Dreams) i Lidia Miś, autorka książek: „W pewnym teatrze lalek” i „Opowieści biblijne dziadzia Józefa” (Dreams) oraz Karolina Wilczyńska i Natalia Sońska.

Wydawnictwo Libra zaprosiło Stanisława Kłosa, autora ,,Leksykonu osobliwości krajoznawczych Podkarpacia”, poetę Mirosława Welza, Jana Pisulińskiego, autora książki ,,Akcja Specjalna Wisła”, Jarosława Giemzę, autora albumu ,,Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny”, Jolę Jarecką, autorkę powieści o Bieszczadach ,,Hylaty”, Andrzeja Potockiego, pisarza, poety i gawędziarza, oraz Krystynę Lenkowską, poetkę, autorkę powieści ,,Babeliada”.

Zaplanowano również Spotkanie z szefowymi wydawnictw Prószyński, Świat Książki oraz Od deski do deski, które będzie prowadzić Magdalena Louis.

Organizatorem Targów jest spółka BOZ Development, a ich koordynatorem Magdalena Louis, tel. 530 510 088, e-mail: targi@milleniumhall.pl

Tegoroczna impreza będzie drugą edycją Targów Książki w Rzeszowie, które zostały zainaugurowane w czerwcu 2016 roku jako Festiwal Pięknej Książki, a ich organizatorem był wówczas Bogdan Szymanik, właściciel wydawnictwa Bosz z Leska, we współpracy ze spółką Targi w Krakowie (za: Instytut Książki)

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy