Sukces Śląskich Targów Książki w Katowicach

Obrazek artykułu
Zakończone w niedzielę organizowane po raz pierwszy Śląskie Targi Książki w Katowicach okazały się sukcesem. Frekwencje szacuje się na blisko 30 tys. osób.

W Śląskich Targach Książki w Katowicach uczestniczyło 140 wystawców. Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo, która - tak jak na Warszawskich Targach Książki - jest organizatorem wykonawczym - szacował frekwencję na blisko 30 tys. osób

 

Prezes Muratora nie krył zadowolenia i przekazał Bibliotece Analiz komentarz-- Katowice zdały egzamin z czytelnictwa i miłości do książek.

 

Inicjatorami i wielkimi orędownikami katowickiej imprezy byli: prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej, oraz Sonia Draga, katowicki wydawca i przewodnicząca Sekcji Wydawców Beletrystycznych PIK.

 

 - To jest wielka szansa dla Katowice i ta szansa została wykorzystana - powiedział prof. Jan Malicki podczas uroczystego wieczoru wydawców, gdy dziękował za przyznanie mu całkowicie zasłużonego Medalu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

 

W trakcie konferencji Grzegorz Majerowicz, wiceprezes PIK, zaapelował o jedność wszystkich organizacji branżowych. - Jak nie możemy się połączyć w jedną organizację, o co PIK od dawna apeluje, to utwórzmy Konsorcjum Organizacji Rynku Książki czyli w skrócie KORK - zaproponował.

 

 

W przyszłym roku II Śląskie Targi Książki odbędą się we wcześniejszym - i chyba lepszym - terminie, bo od 30 września do 2 października.

 

 

Więcej informacji i zdjęci z wydarzenia na stronie: http://www.slaskczyta.pl/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku