Stawiać zdrowe granice i zadbać o siebie!

Okładka
Pod wieloma względami WWO są marzeniem manipulatorów, narcyzów, socjopatów i psychopatów. Zachowania narcystyczne są silnie skoncentrowane na zaspokajaniu emocjonalnych potrzeb narcyza, przy niewielkim lub zerowym uwzględnieniu kogokolwiek innego. Dążenie do złagodzenia własnego bólu, poczucia się kimś ważnym i kochanym oraz poczuciem kontroli jest ważniejsze od poczucia potrzeb innych.Z drugiej strony osoby wysoce wrażliwe są bardzo i wyjątkowo świadome stanu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego ludzi wokół siebie. Często będą – świadomie lub mniej – pracować nad tym, aby druga osoba czuła się bardziej komfortowo. W związku z tym, że osobowości narcystyczne przyciągają ludzi, którzy spełniają ich potrzeby, WWO i osoby empatyczne wydają się być dla nich idealną przynętą! Jak magnesy przyciągają się nawzajem. Bardzo wrażliwi ludzie i empaci mają silny zmysł pomagania innym. Jednak relacje z toksycznymi ludźmi odciskają swoje piętno na umyśle, duszy i ciele, zwłaszcza w przypadku osób wysoko wrażliwych. 


Jak odzyskać swoją moc, jak stawiać zdrowe granice, jak radzić sobie z manipulacją narcyzów i innych toksycznych ludzi? A przede wszystkim jak zadbać o swoją wyjątkowość?


Być może jesteś osobą bardzo wrażliwą lub uważasz się za osobę empatyczną, może zbyt często jesteś przytłoczony otaczającym Cię światem, cierpisz z powodu „zadowalania innych”, doświadczasz skrajnego niepokoju lub stresu podczas konfliktu, a nawet czujesz emocje innych. Ze względu na swoją wysoką wrażliwość często stajesz się celem dla narcyzów i egocentrycznych osób, które starają się wykorzystywać innych dla własnych korzyści. Jak więc możesz się przed tym chronić?


Wysoko wrażliwi w toksycznej relacji to poradnik przetrwania dla osoby bardzo wrażliwej w radzeniu sobie z toksycznymi ludźmi. Nauczysz się umiejętności opartych na sprawdzonych dowodach, opartych na terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) i dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), które pomogą Ci rozpoznać i odrzucić powszechne taktyki manipulacji stosowane przez toksycznych ludzi, takich jak gaslighting, stalking i nękanie, projekcje, ukryte poniżenia i bombardowania z miłości. Odkryjesz także ukierunkowane wskazówki, jak chronić się przed pięcioma głównymi typami toksycznych ludzi:


Osoby, które przekraczają cudze granice
Osoby doprowadzające innych do szaleństwa i poszukujące uwagi
Emocjonalne wampiry
Narcyzi
Socjopaci i psychopaci 


Shahida Arabi zagląda głęboko w duszę narcyza, omawia niezwykle szczegółowo cenne praktyczne strategie, jak sobie z nimi radzić opierając się na wynikach badań naukowych oraz na własnych doświadczeniach zaczerpniętych pracy terapeutycznej.

 

Niektóre z najważniejszych punktów tej książki to praktyczne strategie wyznaczania granic z pięcioma różnymi typami osobowości, szczegółowe informacje na temat taktyk manipulacji stosowanych przez toksycznych ludzi i sposobów reagowania, wskazówki, jak radzić sobie z milczeniem oraz porady, jak reagować na bombardowanie miłością.

 

Poradnik uczy jak radzić sobie z cudzymi projekcjami. W rezultacie dowiesz się, jak wyleczyć się z toksycznego lub narcystycznego nadużycia i znaleźć strategie ustalania zdrowych granic, by zadbać o swoją wyjątkowość. Jeśli jesteś WWO, który jest gotów postawić się w relacji z toksycznymi osobami, ta książka ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać i się rozwijać.

 

Powinna to być lektura obowiązkowa dla pracowników służby zdrowia i zdrowia psychicznego, organów ścigania, nauczycieli i wszystkich innych osób, które często w swojej pracy spotykają się z ofiarami nadużyć. Ten podręcznik feruje przykłady z życia wzięte i praktyczne umiejętności identyfikowania i radzenia sobie ze spektrum toksyczności.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl