Spuścizna po Różewiczu zasili zbiory Osolineum

Obrazek artykułu
Tadeusz Różewicz zmarł 24 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu. W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci poinformowano, iż spuścizna po poecie zasili zbiory Osolineum.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poinformował, że spuścizna po poecie trafi do zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. „Poproszę rodzinę mistrza, aby pozwoliła nam zakupić pamiątki po nim i przekazać Ossolineum. Wiem już, że taka propozycja będzie przyjęta przez wszystkich zainteresowanych. Jest ona zgodna z wolą pana Tadeusza″ - powiedział PAP Dutkiewicz.


Spuścizna będzie obejmować miedzy innymi: rękopisy,  korespondencja i książki, „To bardzo cenne pamiątki, na przykład jest tam bogata korespondencja Tadeusza Różewicza z Jerzym Nowosielskim czy książki z dedykacjami Leopolda Staffa oraz Juliana Tuwima″ - mówił prezydent.


 Za kilka miesięcy, zaraz po inwentaryzacji i opracowaniu,  poznamy szczegóły związane z zakupem pamiątek po Różewiczu i przekazaniem ich do Ossolineum. W przyszłości możemy liczyć, że pamiątki będą dostępne także dla zwiedzających. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl