Spotkanie z Marcinem Sendeckim

Obrazek artykułu
10 września (wtorek) o godz. 18:00 Państwowego Instytutu Wydawniczego (ul. Foksal 17 w Warszawie) zaprasza na spotkanie poświęcone tomowi poezji Marcina Sendeckiego [Ka].

 Rozmowę z Marcinem Sendeckim poprowadzą Andrzej Sosnowski i Karol Płatek[Ka] jest autorskim wyborem wierszy, o którym sam autor pisze tak:


„Wiersze w tym zbiorze powtarzają porządek, w którym ukazywały się w kolejnych tomach. W niektórych tekstach dokonałem zmian, raczej kosmetycznych. Ktoś dociekliwy zauważy może, że w całości pominąłem książki z lat 90., debiutanckie «Z wysokości» (1992) oraz «Parcele» (1998). Nie znaczy to, iżbym się ich jakkolwiek wypierał. Jeśli jeszcze kiedyś przyjdzie mi układać wybór wierszy, może znów po nie sięgnę. Dotyczy to, zresztą, także późniejszych tekstów, dla których w [Ka] nie znalazłem miejsca.


Zrezygnowałem też z przypisanych do poszczególnych tomów dedykacji i epigrafów, choć nadawały one, taką miałem nadzieję, istotny sens moim książkom.


Zrobiłem to, by stało się jasne, że tak jest i tym razem, i że ułożyłem ten zbiór przede wszystkim po to, by nazwać go [Ka] i poświęcić go Karolinie”.

 

Źródło: PIW

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl