Spotkanie z Joanną Masiubańską, autorką książki "Kubańskie Kłamstewko"

Obrazek artykułu
Mamy przyjemność zaprosić na organizowane przez Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego spotkanie autorskie i debatę z JOANNĄ MASIUBAŃSKĄ, autorką książki "KUBAŃSKIE KŁAMSTEWKO" opowiadającej o kubańskich imigrantach w USA.


Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 maja o 16:00 w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, al. Niepodległości 22, sala 317.

System komunistyczny nie tylko pochłonął miliony ludzi na całym świecie, ale wielu zmusił także do opuszczenia swoich ojczystych ziem. Książka "Kubańskie Kłamstewko" opowiada o Kubańczykach, którzy w pewnym momencie zdecydowali się opuścić wyspę i zamieszkać w USA. Każda z ośmiu zamieszczonych w książce tych historii jest zupełnie inna. Wszystkie są jednak prawdziwe i połączone przekonaniem ich bohaterów, że ze względu na przekonania polityczne oraz warunki panujące na Kubie są zmuszeni do jej opuszczenia.

Joanna Masiubańska - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Collegium Civitas. Tłumaczka i lektorka języka hiszpańskiego. Członkini Amnesty International. Specjalizuje się w prawach człowieka oraz polityce i społeczeństwie kubańskim. Obecnie zajmuje się szkoleniami z zakresu walki bez użycia przemocy w obszarze Ameryki Południowej. Współpracuje z Narodową Fundacją Kubańsko-Amerykańską, z ramienia której przyjechała w 2012 roku na Kubę celem szkolenia opozycjonistów. Współpracuje z Latynoamerykańskim centrum ds. walki bez przemocy (CELANV), związana jest również z radiem José Martí z siedzibą w Miami.


Spotkanie obędzie się w języku polskim.
Serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/events/475608022602845

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy