Spotkanie na starej Pradze z Jerzym Woropińskim

Obrazek artykułu
30 czerwca dawna Praga powróci dzięki książce Jerzego Woropińskiego, który opowie o pozycji, i bezpiecznie przeprowadzi uczestników przez wszystkie zakamarki okrytej złą sławą dzielnicy. Na temat książki z autorem rozmawiać będzie Elżbieta Wichrowska oraz Cezary Polak.

Spotkanie wokół książki Jerzego Woropińskiego "Praga w starej fotografii” odbędzie się 30 czerwca o godzinie 18:30 w Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52.


Miłośnicy praskiego folkloru na pewno będą zachwyceni, że na moment przeniosą się w czasie aby wędrować Pragą, której dziś już nie ma, choć specyficzny klimat nadal jest wyczuwalny. W trakcie wojny to wyjątkowe miejsce oparło się destrukcji, która niestety nastąpiła w wyniku zaniedbania władz.


Autor albumu Jerzy Woropiński przekona nas, że bez względu na wszystko na Pradze zawsze toczyło się barwne życie. Z autorem rozmawiać będzie;  Elżbieta Wichrowska – literaturoznawca, autorka książki „Na Pragę nie wrócę” oraz Cezary Polak – ceniony dziennikarz, miłośnik warszawskiej Pragi.


Strona wydarzenia: http://muzeumpragi.muzeumwarszawy.pl/wydarzenia/spotkanie-wokol-ksiazki-praga-w-starej-fotografii/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku