Spotkanie autorskie z Iwoną Chmielewską

Obrazek artykułu
16 lipca zapraszamy na spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką książki "Cztery strony czasu", będącej podróżą po historii Torunia, w której losy miasta splatają się z historiami żyjących w nim ludzi i gdzie władzę sprawuje wszechwładny czas.
Książka Cztery strony czasu wydana została najpierw w Korei, teraz mogą ją poznać także polscy czytelnicy. Opowiada o barwnej, lecz zawiłej historii Torunia, jednego z najstarszych miast w Polsce. Radości i smutki jego mieszkańców są takie same jak ludzi na całym świecie, jest to więc opowieść uniwersalna.

lwona Chmielewska – toruńska plastyczka i pisarka. Ukończyła grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Prowadzi tam zajęcia z książki autorskiej. Jej największym sukcesem jest Złote Jabłko - nagroda na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie za ilustracje do Thinking ABC, która za pomocą obrazu uczy koreańskie dzieci języka angielskiego. W swoim dorobku ma już ponad 20 publikacji. Tworzy głównie autorskie książki obrazowe "picturebook", z których większość wydawana jest w Korei Południowej, ale również w Ameryce Łacińskiej, Chinach, na Tajwanie, w Japonii, Portugalii i Niemczech. Iwona Chmielewska została także dwukrotnie nagrodzona na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii.

16 lipca 2013, godz. 19:00
Dwór Artusa Sala Wielka
Rynek Staromiejski 6, Toruń 
wstęp wolny

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy