Spotkanie autorskie z Dorotą Koman- Warszawa

Obrazek artykułu
2 października odbędzie się spotkanie autorskie z Dorotą Koman i promocja tomiku wierszy „Maszyna do czytania”. To zapisany w wierszach portret kobiety współczesnej.

Kobieta z wierszy Doroty Koman ma wiele twarzy. To poetycka gra z czytelnikiem na wielu płaszczyznach jednocześnie, gdzie bliskość z odbiorcą zapewniają nie tylko prowokujące wątki biograficzne, ale także ironia i autoironia. Zniewala w nich słowem, erotyką i zmysłowością.


Oddaje się miłosnej grze i uwodzi intymnymi zaklęciami, nie tracąc przy tym autonomii. Kokietuje kochanka, ale nie daje sobie narzucić stereotypu kobiety uzależnionej. Wiersze epatują erotyką i pożądaniem, ale kobieta uwikłana w te silne uczucia nie jest wcale bezbronna i słaba.


To zapisany w wierszach portret kobiety współczesnej. Więcej: http://iskry.com.pl/literatura-piekna-poezja/457-maszyna-do-czytania.html


 

Spotkanie odbędzie się 2 października 2015 r. (piątek) o godz. 18.00 w Domu Literatury ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie.


           

Dorota wiersze ma pod skórą, wystarczy podrapać, ale ja, czytając ten wybór wierszy dawnych i nowych, miałem je dosłownie pod gęsią skórką. O miłości mówi dowcipnie, ale tak, że ciarki przechodzą po plecach. Czego się dotknie, zamienia w paradoks, ale taki, że daje po głowie. Drobi słowa, by po chwili powiedzieć coś wprost, nie kiełznając słów ani emocji. To wiersze podskórnie gorące. Uwaga, można się oparzyć.        

Jerzy Jarniewicz

 

                         

           

Maszyna do czytania to mariaż emocji, inteligencji i humoru. Autorka (o ogromnej świadomości językowej) uwielbia wieloznaczność, grę słów, nieoczekiwane połączenia wyrazowe, aluzje. Na szczęście daleka jest od opowiadania i dopowiadania – ufa swojemu czytelnikowi, pozostawia mu dużo miejsca na domysły i interpretację, daje wiele możliwości i zaprasza do czytania jej poezji „przez siebie”, przez filtr własnych doświadczeń.   

Kinga Młynarska

           

Wiersze o miłości, ale nie wiersze miłosne. W wierszach miłosnych najważniejszy jest brak dystansu. Ta, która mówi w Maszynie do czytania, jest już ocalona i patrzy na miłość z jakiejś wyspy spokoju, uzbrojona w środki zabójcze: ironię i dowcip. To dobry moment na nowe spotkania, nowe szczerości, nowe bajki do wspólnego czytania. Na nowy początek, który oby kiedyś też został nazwany – słowem równie trafnym jak tutaj.          

Jarosław Mikołajewski

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku