Spotkania z wrocławską pisarką Jolantą Marią Kaletą

Obrazek artykułu
Podczas 22 Wrocławskich Promocji Dobrej Książki (5-8 grudzień 2013 na Dworcu Głównym PKP) będziemy mieli okazję do spotkania ze znaną wrocławską pisarką – Jolantą Marią Kaletą

Podczas 22 Wrocławskich Promocji Dobrej Książki (5-8 grudzień 2013 na Dworcu Głównym PKP) będziemy mieli okazję do spotkania ze znaną wrocławską pisarką – Jolantą Marią Kaletą, autorką 8 powieści historyczno sensacyjnych, Autorka zafascynowana jest urodą i historią Dolnego Śląska, swojej małej Ojczyzny, co znajduje wyraz w jej twórczości. W swoim dorobku posiada kilka interesujących  powieści, w tym  Złoto Wrocławia, W cieniu olbrzyma, Kolekcja Hankego, Operacja Kustosz, Wrocławska Madonna, Lawina, Obcy w antykwariacie.

 

Akcje jej powieści są mocno osadzone i związane z Wrocławiem. Na życie bohaterów książkowych przedstawionych w powieściach zasadniczy wpływ  mają echa drugiej wojny światowej, jej konsekwencje oraz aktualne wydarzenia polityczne. Jednak nie są one opisywane jako suche fakty. Czytelnik dostrzega je oczyma bohaterów i razem z nimi w nich uczestniczy. Postaci z jej książek to tak zwani zwyczajni ludzie, nie są ani działaczami opozycji, ani członkami aparatu partyjnego. Na skutek różnego rodzaju zbiegów okoliczności zostają wciągnięci w wir sensacyjnych wydarzeń, często zagrażających ich życiu, z którymi muszą poradzić sobie sami.

 

Na tegorocznych Wrocławskich Targach Dobrej Książki pisarka będzie opowiadać o premierze najnowszej książki - powieści sensacyjno-historycznej Złoto Wrocławia. Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 grudnia o  godz. 15.00, zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy. A w niedzielę 8 grudnia o godz. 12.00 odbędzie się drugie spotkanie z pisarką - Wokół refleksji z 22 Wrocławskich Promocji Dobrej Książki.

 

Jolanta Maria Kaleta będzie odpowiadać na pytania czytelników, a także podpisywać książki. Na oba wydarzenia zaprasza  Wydawnictwo Psychoskok  oraz portal literacki Autorzy365.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy