Spotkania autorskie z Marcinem Wolskim

Obrazek artykułu
W najbliższych dniach odbędą się spotkania autorskie z Marcinem Wolskim, promujące jego ostatnią książkę "Dzień zapłaty".

Marcin Wolski po raz kolejny brawurowo obnaża mechanizmy wielkiej polityki. Sugestywność jego książki sprawi, że czytelnicy spojrzą na otaczającą ich rzeczywistość w nowym świetle.


"Oto Marcin Wolski wszystkim znany ze swej najlepszej strony, ale zarazem nowy - prymus w szkole mistrza politycznego thrillera, Fredericka Forsytha. Z tą różnicą, że opisany przez Forsytha zamach na de Gaulle'a sam w sobie nie budził takich emocji, jak opisany tu przez Wolskiego zamach na prezydenta Rosji". Rafał Ziemkiewicz


"Powiedzieć o Marcinie Wolskim pisarz to zbyt mało. Wolski jest zjawiskiem polskiej literatury. Jego tajemnica tkwi w niezwykłej umiejętności operowania lekką formą po to, by dotykać tego, co najważniejsze. Kolejna odsłona smoleńskiej historii zaskakuje nowymi pomysłami, perfekcyjnie skonstruowaną fabułą i odwagą w opowiadaniu o współczesności. Gdy z jednej strony przyglądamy sie przygotowaniom do zamachu, z drugiej dowiadujemy się o działaniach «seryjnego samobójcy». Wolski w najwyższej formie!" Tomasz Łysiak, autor Szalbierza


"Dzień zapłaty" - Marcin Wolski- Minęło pięć lat, odkąd rosyjski inżynier Igor Rykow udaremnił zamach na polskiego prezydenta. Jednak jego wysiłki poszły na marne - kilka miesięcy później prezydent zginął w tajemniczym wypadku samochodowym. Rykow mieszka z żoną pod fałszywym nazwiskiem w Stanach Zjednoczonych, ukrywając się przed rosyjskimi służbami specjalnymi. W Rosji umacnia się autorytarna władza prezydenta. Kiedy Rykowa spotyka rodzinna tragedia, wie, że nie może dłużej czuć się bezpieczny. Postanawia skontaktować się z bogatym dysydentem Iwanem Bortnikiem, który złożył mu kiedyś propozycję udziału w walce z kremlowską machiną.


Tymczasem rządzący Polską czują, że władza wymyka im się z rąk. Zdecydowani na wszystko, byle nie przegrać nadchodzących wyborów, gotowi są użyć aparatu bezpieczeństwa przeciw własnym obywatelom.
Planowane spotkania:


13 sierpnia w Gnieźnie, godzina 18:00, sala eSTeDe, ul. Roosevelta 42

 

14 sierpnia w Śremie, godzina 16:00, sala Spółdzielni Mieszkaniowej

ul. Chłapowskiego 5

 

14 sierpnia w Pyzdrach, godzina 19:00, sala OSP, ul. Kilińskiego 18

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku