Spotkania autorskie w ramach festiwalu "Szczebrzeszyn. Stolica języka polskiego"

Obrazek artykułu
W dniach od 8 do 16 sierpnia odbywać będzie się festiwal "Szczebrzeszyn. Stolica języka polskiego". W programie miedzy innymi warsztaty językowe, spektakle teatralne, koncerty i spotkania z wybitnymi pisarzami i poetami.

"Szczebrzeszyn. Stolica języka polskiego" to wyjątkowe wydarzenie oferujące masę wrażeń. Bogaty program podzielony na: słów czytanie, słów słuchanie, słów pisanie, słów oglądanie , obejmuje miedzy innymi: spotkania, warsztaty, kiermasz książki, pokazy filmowych adaptacji dzieł literackich, projekcje filmów dokumentalnych dotyczących literatury, koncerty, słuchowiska radiowe, spektakle,  także warsztaty językowe, warsztaty translatorskie, spotkania z tłumaczami polskiej prozy i poezji na języki obce


 Wyczekujący na spotkania autorskie mogą liczyć na kontakt z wybitnymi pisarzami i poetami. Do Szczebrzeszyna przyjadą i spotkają się z czytelnikami m.in. Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Anna Janko, Grzegorz Kasdepke, Ryszard Krynicki, Wiesław Myśliwski, Grażyna Plebanek, Ziemowit Szczerek, Mariusz Urbanek, Józef Wilkoń, Adam Zamoyski, Jakub Żulczyk.

 

Jak zaznaczył Brzozowski  nazwa festiwalu to rodzaj "prowokacji intelektualnej". Szczebrzeszyn, niewielkie miasteczko na wschodzie Lubelszczyzny, na Roztoczu, znany jest ze słynnego tzw. "łamańca językowego": "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie". Zdaniem tym rozpoczyna się wiersz Jana Brzechwy pt. "Chrząszcz".

 

Więcej informacji: http://www.stolicajezykapolskiego.pl/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl