Sir David Attenborough – brytyjski skarb narodowy

Obrazek artykułu
Sir David Attenborough w wieku 94 lat napisał książkę „Życie na naszej planecie Moja historia, wasza przyszłość”, której premiera w Polsce odbędzie się już niebawem, bo 10-tego lutego 2021 roku. Znamy go zapewne wszyscy, a jeśli nie jego samego, to głos, który słyszymy w filmach przyrodniczych.

Sir David Attenborough w wieku 94 lat napisał książkę „Życie na naszej planecie Moja historia, wasza przyszłość”, której premiera w Polsce odbędzie się już niebawem, bo 10-tego lutego 2021 roku. Znamy go zapewne wszyscy, a jeśli nie jego samego, to głos, który słyszymy w filmach przyrodniczych.


  1. Życie na naszej planecie Moja historia wasza przyszłość

  2. Sir David Attenborough – biografia

  3. David Attenborough w internecie
Życie na naszej planecie Moja historia wasza przyszłość


Życie na naszej planecie Moja historia wasza przyszłość to książka, na którą czekamy z pewnością z wypiekami na twarzy, bo autor nie raz zaskakiwał, zadziwiał i uczył.  Wiemy, że będzie to wydanie autobiograficzne. Opis promujący książkę mówi niewiele, z drugiej zaś strony znając życie autora mówi nam bardzo dużo. Możemy się jednak spodziewać, że autor zaskoczy nas w swej autobiograficznej książce, nieznanymi szczegółami ze swojego życia, które nas zaciekawią i wbiją w fotel na zimowe popołudnia. Biografie i książki historyczne to działy, gdzie możemy szukać tej ciekawej pozycji.


Sir David Attenborough – biografia


David Attenborough urodził się w 1926 roku w Londynie. Ukończył zoologię w Clare College oraz studia podyplomowe w dziedzinie antropologii. Ze stacją BBC jest związany od 1952 roku, stworzył tu cykl filmów przyrodniczych w których zaskakiwał nieznanymi faktami z życia zwierząt. Jest najbardziej znanym i lubianym twórcą filmów przyrodniczych w Wielkiej Brytanii. Zwiedził najdalsze zakątki naszego świata, filmował dzikie zwierzęta, przekazywał nam wiedzę poprzez interesujące filmy. W latach 1969 do 1972 był dyrektorem programowym stacji BBC, zrezygnował jednak z tej funkcji, aby zająć się produkcją filmów. David Attenborough to producent, twórca oraz narrator. Jego głos i twarz znamy wszyscy.  W 1985 roku za działalność naukową otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki, a w 2018 roku odebrał nagrodę Emmy w kategorii Najlepszy Narrator za dokument Blue Planet II. Stał się głosem wielu pokoleń ludzi chcących ratować przyrodę.  Od 2006 roku po nakręceniu dokumentu „Can we save planet earth” nagłaśnia problem globalnego ocieplenia. W jesieni swojego życia, mając lat 94 napisał długo oczekiwaną książkę „Życie na naszej planecie Moja historia wasza przyszłość”. Można się tylko domyślać, że znalezienie drugiej równie ciekawej będzie trudne.David Attenborough w internecie


Mimo, że David Attenborough w maju skończy 95 lat, niedawno w mediach społecznościowych, a konkretnie na Instagramie zamieścił post i ma w tej chwili ponad 6,2 miliona obserwujących. Świadczy to o jego pozycji, jako człowieka propagującego ratowanie przyrody. David Attenborough wstawił film w którym powiedział, że przez 60 lat występował w radiu i telewizji, ale Instagram to jego debiut. Postanowił zrobić ten ruch, ponieważ świat jest w wielkich kłopotach: „kontynenty płoną, lodowce się topią, rafy koralowe umierają, ryby znikają z oceanów”. David Attenborough uprzedził, że będzie na Instagramie nagrywał wiadomości w których przedstawi problemy oraz jak można sobie z nimi poradzić.

20-sto, 30-sto, 40-sto, -sto latkowie słuchają go i uczą się od mistrza, który jako pierwszy stawał w obronie dzikiej natury, i nie bał się o tym mówić głośno, apelując o zaprzestanie działań zagrażającym naturze. Po obejrzeniu jego filmu „Życie na naszej planecie” każdy zapewne przysiadł w zadumie, zastanawiając się, co może zrobić dla naszej planety, bo to przecież od nas wszystkich zależy, jak dalej potoczy się życie na Ziemi.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl