Siedemdziesiąt siedem słoni - wesprzyj projekt Piotra Biedrzyckiego

Obrazek artykułu
CEL PROJEKTU - pozyskane funduszy na wydanie 600 stronicowej książki pt: „Siedemdziesiąt siedem słoni”.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na wydanie 600 stronicowej książki pt: „Siedemdziesiąt siedem słoni”. Książka ma być wydana w twardej oprawie, dzięki temu jej wizualna strona pozwoli na to, by była doskonałym prezentem na każdą okazję. 


Wesprzyj projekt: https://polakpotrafi.pl/projekt/siedemdziesiat-siedem-sloni



O KSIĄŻCE

Po zrealizowaniu serii 17-tu odcinków filmu podróżniczego o Indiach pt: „Siedemdziesiąt siedem słoni - Indie” (wielokrotnie emitowanej na antenie ogólnopolskiej telewizji Fokus) czułem duży niedosyt - czy wszystko, co chciałem - przekazałem widzom. Postanowiłem więc napisać książkę, jednak taką, żeby ona nie była przewodnikiem turystycznym, ale taką, w której o Indiach jest bardzo dużo. Wplotłem więc fabułę i akcję książki w koloryt i magię Indii. Pracowałem nad tą książką ponad rok. To niemało, bo to aż 600 stron, poza tym chciałem zawrzeć w niej jak najwięcej szczegółów i opisów indyjskich zwyczajów i codziennych sytuacji - a czy udało mi się? Wspomóżcie wydanie tej książki, a przekonacie się o tym sami. Jestem głęboko przekonany o tym, że książka ta będzie dla Was duchową ucztą, i stanie się, za pośrednictwem jednego z największych polskich wydawnictw - PSYCHOSKOK - wydawniczym bestsellerem.




Książka „Siedemdziesiąt siedem słoni” to 600 stronicowa pozycja, powieść, której tak naprawdę, mimo fabuły i jej bohatera - bohaterem są Indie. Indie przewijają się w książce jako tło całej opowieści. Autor ukazuje subkontynent w taki sposób, w jaki żadne przewodniki turystyczne nie informują o tym pięknym i magicznym kraju. Książka, poza kolorytem Indii, ukazuje wiele zwyczajów i ciekawostek, które nie tylko dla zachodniego turysty, ale także dla mieszkańców Indii nie zawsze są znane. W książce „Siedemdziesiąt siedem słoni” znajdziemy opisy przyrody i zapachów, turystycznych destynacji i indyjskich potraw, ale także opisy obrzędów i tradycyjnych zwyczajów. Autor ze szczególną starannością opisuje fenomen indyjskich pociągów i funkcjonowania slumsu Dharavi, indyjską kuchnię i przyprawy, tradycyjne stroje i obrzędy. Nie ucieka również od opisania patologii i społecznych problemów Indii. Książka przybliża czytelnikowi zabytki: Fort Aquada, Mumbajska Gateway of India, Old Goa, a także pomniki przyrody: Wodospad Dudshagar, Sanjay Gandhi National Park i jego jaskinie Kanheri, oraz Taj Mahal. W książce można odnaleźć opisy zwyczajów: obchody Święta Ganeshy, Ratha Yatra, Raksha Bandhan, Kumbhamela, rytuał zaślubin i uroczystość hinduskiego wesela. Książka ukazuje Święte miasto Varanasi i rytuał kremacji zwłok przez pryzmat wiary w reinkarnację. Poprzez to, że bohater książki podróżuje po Indiach - przeżywa i uczestniczy w wielu obrzędach, a opisy są szczególnie wiarygodne i osobiste, ponieważ oddają uczucia, jakim bohater obdarzył Indie, jako kraju magicznego i mistycznego; kraju, który kocha się miłością bezwarunkową - bez względu na indyjskie kontrasty. Książka „Siedemdziesiąt siedem słoni” to refleksje z codziennego indyjskiego życia, a jednym słowem - można śmiało powiedzieć, że jest ona o przyjaźni, miłości i empatii, o zrozumieniu inności i wybaczaniu, o tęsknocie i samotności, o ludzkiej wdzięczności i ludzkich relacjach w sytuacjach skrajnej biedy i jednoczeniu się w jej pokonywaniu. Wszystkie te aspekty pokazane są na tle Indii; z ich kontrastami, kolorytem, charakterystycznym smrodem i bezgraniczną niewyobrażalną biedą.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl