Sekta z Wyspy Mgieł - mrożący krew w żyłach thriller

Obrazek artykułu
Szwedzki thriller - SEKTA - napisany przez osobę, która uciekła z sekty...

Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Mariette Lindstein, której udało się uciec z zamkniętego przed światem ruchu scjentologicznego, budzi namysł i grozę, pisząc o niebezpieczeństwach uwikłania w sektę.

 

Sofia Bauman właśnie skończyła studia i skomplikowany związek z chłopakiem, kiedy trafia na wykład newage’owego ruchu o nazwie ViaTerra. Od razu ulega fascynacji jego nauką i osobą charyzmatycznego przywódcy Franza Oswalda, młodego, przystojnego, kulturalnego mężczyzny.  Oswald głosi, że stres, zatruta żywność, brak równowagi niszczą ludzkość, a on znalazł na to receptę. Ruch ma swoją siedzibę główną na wyspie u zachodniego wybrzeży Szwecji.


Niepewna tego, co chce zrobić ze swoim życiem, oczarowana Oswaldem, Sofia przyjmuje jego ofertę pracy i zostaje na wyspie. Jednak kiedy kończy się lato, a okolicę spowija gęsta jesienna mgła, zaczyna się zastanawiać, czy nie została wciągnięta w sektę. Im więcej odkrywa, tym bardziej żałuje swojej decyzji, ale Oswald sprawuje rządy żelazną ręką, a posiadłość na wyspie otacza ogrodzenie pod wysokim napięciem. Droga powrotna do normalnego życia zmienia się w koszmar.  Bo nikt nigdy nie opuścił ViaTerra.


Mariette Lindstein urodziła się i dorastała w szwedzkim Halmstad.  Kończąc szkołę średnią, planowała karierę dziennikarską. Te marzenia ulotniły się z chwilą, gdy w wieku 19 lat trafiła  do Kościoła scjentologicznego. Szybko w nim awansowała, docierając do najwyższych stopni hierarchii i pracy w siedzibie głównej pod Los Angeles. Zdołała stamtąd uciec w 2004 roku,
w dramatycznych okolicznościach.

 

Przez 25 lat Mariette Lindstein nie mogła pisać. Teraz, wyzwoliwszy się spod władzy scjentologów, buntuje się przeciwko zakazom i głośno mówi o swoich doświadczeniach. Do wyjawienia prawdy na temat nadużyć, których była ofiarą, namówił ją amerykański pisarz Lawrence Wright, laureat Nagrody Pulitzera. Tak narodził się pomysł napisania cyklu thrillerów.

 

Sekta z Wyspy Mgieł to jej debiutancka powieść i pierwsza część elektryzującej trylogii o sekcie ViaTerra.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku