Romans współczesny - Co przeczytać?

Obrazek artykułu
Romans to jeden z najpopularniejszych gatunków literackich. Historie miłosne nigdy nie straciły na znaczeniu i zdaje się, że wciąż zyskują nowych miłośników. Co przeczytać, jeśli mamy ochotę na romans współczesny? Sprawdźmy.

Romans to współczesny gatunek literacki. Nie ustalono, skąd i od kiedy się wywodzi, ale pewne jest jedno. W latach 80. XX wieku romans osiągnął szczytową popularność, która zdaje się nie słabnąć. Książki z tego gatunku koncentrują się na ponadczasowym motywie miłości, romantycznych uniesieniach i oczywiście relacjach partnerskich, które wieńczy udany związek.


Romanse od lat znajdują się w czołówce najchętniej kupowanych książek. W Polsce w 2012 roku gatunek znalazł się na 2 miejscu na liście najczęściej czytanych gatunków literacki i do dziś nie zwykł spadać niżej niż na 5 pozycję. Najpewniej tendencja ta nie ulegnie zmianie, ponieważ gatunek oferuje coraz więcej. Romans dzieli się na kilka podgatunków, jak romans współczesny, erotyczny, religijny, fantastyczny, czy historyczny. Jest więc w czym wybierać.


Romans współczesny – co przeczytać?


Zainteresowanie gatunkiem sprawia, że na rynku wydawniczym znajdziemy całą masę należących do niego pozycji. Ponieważ jednak nie sposób poznać wszystkich, skoncentrowano się na wybranych. To romanse, które każda kobieta powinna przeczytać. Oczywiście panowie także są zachęcani do lektury.


Romans z księdzem opisuje powieść „Finezja uczuć”. Fabuła porywa od pierwszej strony i do końca trzyma w napięciu. Główni bohaterowie to małżonkowie z kilkunastoletnim stażem - Alicja i Adam. W ich związek już dawno wkradła się rutyna. Na co dzień Alicja dba o dom, a Adam koncentruje się na pracy zawodowej. Brak bliskości za moment zacznie zagrażać ich bliskości.


Finezja uczuć” do nabycia TUTAJ


Znudzona Alicja spróbuję odnaleźć pasję w malowaniu obrazów. Ta niewinna odskocznia od codzienności sprawi, że na jej drodze stanie wyjątkowy mężczyzna w sutannie. Początkowo łączyć będzie ich jedynie zamiłowanie do sztuki, ale z czasem oboje zaczną odczuwać coś więcej niż przyjacielską sympatię. Czy w purytanizm kraju miłość do księdza ma rację bytu? O tym przekonamy się w trakcie tej emocjonującej lektury.

Wywiad na temat książki znajdziemy TUTAJ


Gorący romans przesycony erotyzmem to "Nigdy nie mówię nigdy”.Autorka poczytnych powieści, Marta W. Staniszewska tym razem proponuje czytelnikom spin -off serii „Nigdy..”. Jak zawsze w przypadku tej pisarki, przewodnim motywem pozostaje gorące uczucie.


Główna bohaterka powieści to atrakcyjna inteligentna i zaradna trzydziestokilkuletnia Samantha. Jej codzienność zdaje się niezwykle poukładana. Jako właścicielka świetnie prosperującej firmy zajmującej się aranżacją wnętrz, Samantha przede wszystkim koncentruje się na życiu zawodowym. To dlatego nadal jest singielką. Nie szuka miłości, w którą do końca nie wierzy i zadowala się niezobowiązującymi romansami. Do zmiany podejścia do życia nie jest w stanie nakłonić jej przyjaciółka ani kuzynka, która już dawno założyła rodzinę. Samanthę do głębszych refleksji nie skłoni nawet śmierć jej matki.


Niebawem wszystko się zmieni. Z rąk zaborczego kochanka uwolni Samanthę Henry. To on stanie się mężczyzną, któremu będzie gotowa ofiarować swoje serce. Niestety, ich związek zapoczątkuje serię zdarzeń, które mogą zakończyć się prawdziwą katastrofą.


Książka do nabycia TUTAJPolecany romans to „Tajemniczy zapach szczęścia”. Ta powieść przedstawia historię dojrzałych uczuć. Główna bohaterka to uwikłana w toksyczny związek Aldona. Zdrady męża stały się dla niej nie do zniesienia, dlatego odważyła się zacząć wszystko od nowa. Rozwód da jej wymarzoną wolność, ale samodzielność nie zawsze będzie dla niej łatwa.


Czas niepewności skończy się dla Aldony w momencie, gdy los postawi na jej drodze przyjaciółki z dzieciństwa, Julię i Marię. Wymiana doświadczeń pozwoli jej odzyskać pewność siebie. Cykliczne spotkania z koleżankami zaowocują czymś jeszcze. Aldona poznam brata Julii i z wzajemnością się zakocha. Przekonamy się, jak wielką siłę może mieć uczucie, które połączy dojrzałych partnerów po przejściach.


Książka do nabycia TUTAJRomans współczesny to jeden z najchętniej czytanych gatunków. Nie można się dziwić, ponieważ książki z tego działu za każdym razem dostarczają czytelnikom masę uniesień, wzruszeń i optymistycznych emocji. Zaproponowane pozycje to polecane romanse. Zaleca się przeczytanie ich w pierwszej kolejności, a gdy przyjdzie nam ochota na kolejne, 

warto zajrzeć do działu ROMANS I EROTYKA

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl