Refleksja ogólna do twórczości Tadeusza Kurowskiego

Obrazek artykułu
Każda twórczość mieści się w pojęciu nieskończoność, poprzez prawie nieskończoną liczbę twórców - od zarania dziejów, poprzez obecnych do przyszłych...

Ma również osadzenie w wolności... Krytyka twórczości, to założenie szlachetne. Jednak tylko wtedy, gdy krytyk sam uzna, że może też być krytykowanym... Taka jest część twórczości autora- snującej opowieść o rzeczach widzialnych- prozaicznych i tym, co niewidzialne- DUCHOWE... O BOGU... Także. O ciągłości życia po przez geny, o poszanowaniu życia każdego człowieka i w każdym zakątku ŚWIATA. O władzy FINANSÓW w rękach garstki ludzi. O rozwarstwieniu PAŃSTW, NARODÓW, dokonywanym przez EKONOMIĘ, RELIGIE, NIENAWIŚĆ. O tym było "TROSZKĘ" w nieodległej twórczej przeszłości. Obecnie "DUŻO" jest utworów o tym chcących opowiadać. Autor też do nich należy. W książce jest też kilka utworów dyskusyjnych dotyczących "nowej poezji"- coraz mniej czytanej !?


Autor - dr hab. inż. Tadeusz Kurowski jest 74 letnim emerytem, inwalidą ruchu z wypadku komunikacyjnego. Swój emerycki czas wypełnia twórczością poetycką w dwóch obszarach: ukłdaniem limeryków i pisaniem wierszy w klasycznej postaci- z rytmem i  rymem.

Ułożył 518 limeryków- do publikacji jako e-book. Napisał też 84 wierszy "klasycznych"- również do wydania w formie e-booka. Limeryki "O Polsce"UKŁADAŁ" dla CZYTELNIKÓW- POLAKÓW, bo zwłaszcza w Polsce sytuowana jest ich treść. Wiersze natomiast są na ogół o tematyce ogólnoludzkiej: o życiu, trwaniu, troskach, przemijaniu, żartach... Jest też powaga- zwłaszcza  w grupie utworów poświęconych zagadnieniom współczesnego ŚWIATA: ROZWARSTWIENIU PAŃSTW, NARODÓW, MIESZKAŃCÓW ŚWIATA. Cała zebrana w obu książkach twórczość jest odległa od twórczości zawodowej- nauczyciela akademickiego, który publikował podręczniki, skrypty, projekty z dziedziny elektrotechniki. Obie twórczości łączy wyobraźnia o " niewidzialnych": prądzie elektrycznym i DUCHU- zwłaszcza HUMANISTY! Dlatego też i w twórczości autora są wątki dydaktyczne i zaangażowanie w problematykę społeczno- polityczną. HUMANIŚCI na ogół ciepło wyrażają się o elektrykach właśnie z racji łączności z nimi poprzez DUCHA.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku