Redeployment: pracodawca lepiej zna potencjalnego pracownika!

Obrazek artykułu
Redeployment to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu, pomimo restrukturyzacji, pracodawca może dalej korzystać z przydatnych firmie kwalifikacji i umiejętności poszczególnych osób, proponując im inne stanowisko.


Jakie korzyści dla pracownika oraz pracodawcy są związane z redeploymentem? Czego można się spodziewać korzystając z podobnej opcji?Redeployment: korzyści dla pracownika


Co w ramach redeploymentu zyskuje pracownik? Przede wszystkim, znajomość pracodawcy. Osoba, która pracuje w danej firmie, w momencie w którym dostaje możliwość zmiany stanowiska, prawdopodobnie posiada wiedzę na temat swojego pracodawcy. Oczywiście, często jest to związane z koniecznością nawiązania współpracy z nowymi osobami/przełożonymi, ale jednak generalnie, firma, w której jesteśmy zatrudnieni pozostaje znajoma, co dla wielu osób może okazać się bardzo dużym plusem redeploymentu. Co więcej, warto pamiętać, że dla pracownika może to być również szansa na rozwój zawodowy i sprawdzenie swoich sił na innym stanowisku, co bywa naprawdę ciekawym wyzwaniem. Redeployment pozwala też na utrzymanie zatrudnienia, a to jest dla pracowników często niezwykle istotne.Redeployment: co zyskuje pracodawca?


W przypadku pracodawcy, korzyści z zastosowania redeploymentu mogą być bardzo podobne. Fakt, że określona osoba była zatrudniona w strukturach firmy może znacząco upraszczać sam proces rekrutacji. Dlaczego? Firma, dzięki współpracy z daną osobą, wie, jakie są jej mocne i słabe strony, jaki był jej dotychczasowy zakres obowiązków oraz jakie sukcesy odnosiła na polu swojej działalności zawodowej. To bardzo cenne informacje, które mogą okazać się pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.


Podsumowując: redeployment niesie za sobą korzyści, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika. Jakie? Pracownik, dzięki wcześniejszemu zatrudnieniu w szeregach danej firmy, miał szansę ją poznać, natomiast pracodawca zna pracownika. Redeployment daje też możliwość wykorzystania potrzebnych firmie kwalifikacji, mających znaczenie dla jej sprawnego funkcjonowania.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku