Recepta na problemy "wypalonej mamy".

Okładka
Znakomity poradnik psycholog Sheryl Ziegler diagnozuje „wypalenie macierzyńskie” jako charakterystyczny syndrom wyczerpania psychicznego i fizycznego kobiet. Przewlekły stres, odróżniający się od lęku i depresji, ponieważ współczesne mamy ulegają coraz częściej niesamowitemu naciskowi koszmarnych do sprostania wymagań.
W ten sposób Ziegler uspokaja czytelników, że problem ten można rozwiązać. Należy zrozumieć go i wprowadzić odpowiednie zmiany stylu życia. Podstawowa rada zawarta w książce obejmuje odbudowę sieci społeczności kobiet i bliskich przyjaźni, unikanie nadmiernego kontrolowania dzieci i opieraniu się pokusie wielozadaniowości, aby czuć się spełnioną. Na podstawie własnej praktyki autorce udało się podkreślić problemy, jakie stres rodzinny może powodować dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka.

Książka zawiera porady dla współczesnej mamy, która czuje, że musi zrobić 1000 rzeczy dla swojej rodziny, domu i siebie. Lektura zawiera wiele autentycznych historii o mamach oraz ich różnych zmaganiach, w tym o nadzorowaniu dzieci, układaniu harmonogramu dla całej rodziny, uzależnieniu się od mediów społecznościowych, braku czasu na spotkania z przyjaciółmi i braku hobby lub zainteresowań.

Autorka zauważyła również, że chociaż kobiety pragną, aby ich mężowie rozumieli i byli w stanie pomóc w codziennych obowiązkach czy problemach, jednak lepiej o zmaganiach z macierzyństwem mogą porozmawiać z innymi matkami. Na końcu każdego rozdziału wymieniono konkretne działania, które uznałam za szczególnie przydatne.

Sheryl Ziegler będąca terapeutą rodzinnym, nazywa chroniczny stres, który odczuwa wiele kobiet jako połączenie bycia głównym opiekunem dziecka w rodzinie i presją społeczeństwa. Sądzę, że autorka podkreśla kilka wspaniałych rzeczy na temat tego, jak bycie mamą we współczesnym społeczeństwie jest niesamowicie trudnym zadaniem, które wywołuje niepokój, stres, zamieszanie, rozpacz... to trudne. A kobiety zwykle nie mają struktury wsparcia niezbędnej do znalezienia równowagi.

Wiele rad, o których możemy przeczytać w książce „Wypalona mama”, daje zabieganej mamie możliwość odzyskania równowagi i spokoju. Ponadto pomaga zadbać o siebie samą swoje własne potrzeby. Ta książka zapewne pomoże nam odkryć uroki macierzyństwa. Jest doskonałym lekarstwem dla zmęczonej, często nieszczęśliwej i przygnębionej mamy.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku