recenzjemystic.blogspot.com

Okładka
Bardzo dużo czytam swoim dzieciom, staram się, aby urozmaicać im czas wieczorami. Każda książeczka to nowa przygoda, tak samo jak nowy wierszyk i nowe kolorowe obrazki, które to cieszą się największym zainteresowaniem. Na efekty nie trzeba było długo czekać, już teraz bardzo chętnie sami sięgają po bajeczki, a z każdej nowej ogromnie się cieszą. Rosną kolejne małe mole książkowe!
„Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka”, to zbiór ciekawych historyjek, opowiadanych wierszem. Każda z nich opowiada o innym zwierzątku, które nie występują w Polsce, choć znajdą się i takie, co możemy znaleźć u nas w lasach lub w ziemi. Dzięki temu dzieci mogą poznać nowe zwierzątka i coś się o nich dowiedzieć. Ciekawa przygoda dla małych odkrywców, urozmaicona obrazkami zwierząt, dla rozbudzenia wyobraźni.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Psychoskok, miałam możliwość zapoznać siebie i swoje dzieci, z tą ciekawą książeczką. Maluchy z ciekawością słuchały każdej historyjki, oglądały obrazki i poznawały nowe zwierzątka, choć wcześniej niektóre z nich już widziały. Dzięki ciekawej formie, która została napisana historyjka, nie można się przy nich nudzić, co także skutkuje ciszą u dzieci podczas czytania.
Każda strona przyciąga uwagę swoimi kolorami, na niektórych stronach można zobaczyć obrazki zwierząt, takich jak, wielbłąd, gazela, hipopotam, a także sarenka. Znajdziemy nawet kilka słów o porach roku. Autorka w ciekawy sposób połączyła nasze rodzime zwierzaki z tymi bardziej egzotycznymi. Dzieci mogą zauważyć podobieństwa i różnice, przy czym mogą same je wymieniać, co może być świetną zabawą.
Podsumowując, jest to obowiązkowa pozycja, dla małych odkrywców. Rozwijająca wyobraźnię, a także ciekawość poznawania świata. Każda historyjka umili czas, a także rozwinie ciekawą zabawę, w której dzieci będą mogły wykazać się swoimi spostrzeżeniami.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku