Recenzja mgr Jolanty Tadeusiak odnośnie do książki Joanny Wajdenfeld

Okładka
Arteterapia, a w szczególności Plastykoterapia, to temat szerokiego opracowania autorstwa terapeuty, psychologa i artystki, Joanny Wajdenfeld
Książka pokazuje to, co już starożytni Grecy doceniali, czyli znaczenie szeroko rozumianej sztuki w życiu człowieka. Wiedzieli, że wpływa ona na duszę i ciało, a książka ukazuje tą wiedzę w świetle współczesnych badań naukowych i doświadczeń praktycznych. W sposób jasny i ciekawy nie tylko dla badaczy.

We współczesnych czasach komputerów i pragmatyzmu sztuka jest często zaniedbywana. Ale czy słusznie? Jakie znaczenie może mieć sztuka i zajęcia artystyczne dla wyników w szkolnych testach? Na to, i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w tej książce.
Ważne jest, że oprócz rozważań teoretycznych książka oferuje niezwykle bogaty zestaw praktyczny, który pozwoli również niedoświadczonej w tym kierunku osobie przeprowadzić twórcze zajęcia zarówno w szkole, jak i dla swojego dziecka w domu. Dlatego pozycja ta zadowoli szerokie spektrum odbiorców. Można się z niej dowiedzieć w jaki sposób bada się współcześnie funkcjonowanie mózgu i co pokazują badania wpływu sztuki na funkcjonowanie tego najważniejszego naszego organu, ale także jak przygotować zajęcia i z czego korzystać.

Polecam to ciekawe i praktyczne opracowanie.
mgr Jolanta Tadeusiak Psycholog, Trener twórczego myślenia, coach, a także rodzic.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl