Recenzja Dr Joanny Marii Kwaśniewskiej - Psychologa twórczości, Trenera kreatywności Adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

Okładka
Plastykostymulacja to w pewnym sensie podkategoria plastykoterapii ,a ta z kolei jest częścią szerzej pojętej terapii sztuką.
Tytuł tej publikacji w całości brzmi „Kreatywna plastykostymulacja w świetle twórczego funkcjonowania mózgu”, a jej autorka jest Joanna Wajdenfeld. Autorka jest szczególnie predestynowana do napisania takiej książki z uwagi na to, że jest jednocześnie psychologiem i artystą plastykiem. Autorka w praktyce zajmuje się terapią zajęciową poprzez sztuki plastyczne. Z tych dwóch faktów wynika, że zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej autorka jest przygotowana do zajęcia się takim tematem jak w tej książce. Za argument przemawiający za tą publikacja najlepiej posłuży recenzja naukowa wydana przez doktor Joannę Marię Kwaśniewską.

Praca Pani Joanny Wajdenfeld ma charakter interdyscyplinarny - w ciekawy sposób łączy wiedzę z różnych dziedzin nauki, których wspólnym mianownikiem jest twórczość. Autorka przedstawia zarówno rozważania na temat istoty twórczości i sztuki, jak również w sposób wyczerpujący opisuje oddziaływania takie jak arteterapia i plastykoterapia, korzystające z twórczości jako procesu terapeutycznego bądź rozwojowego. Co ciekawe, Autorka przytacza szereg badań neuropsychologicznych odnoszących się do funkcjonowania mózgu podczas procesu twórczego. Książka Pani Wajdenfeld może być pomocna terapeutom i psychologom w głębszym zrozumieniu tego, jak stymulacja twórcza może kształtować jednostkę.

Recenzja: Dr Joanna Maria Kwaśniewska - Psycholog twórczości, Trener kreatywności Adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl