Psychologiczne odbicie - wniknij w świat mafii i przestępców

Obrazek artykułu
Świat mafii i przestępców, strzały, broń, niebezpieczny klimat kolejnych misji, ciągłe napięcie i wątpliwości. W samym środku tego świata za namową Konrada i na własne życzenie znalazła się Liza.

Nie trafiła tam przez przypadek. Lata ćwiczeń na strzelnicy, aktywny tryb życia i niezaprzeczalne predyspozycje psychologiczne sprawiły, że bez większego problemu odnalazła się w pracy, wymagającej od niej wyrafinowanej gry z przestępcą. A po godzinach próbuje żyć normalnie w otoczeniu ukochanych zwierzaków, znajomych i rodziny. Podświadomie licząc, że w końcu pozna kogoś interesującego. Nie przez przypadek przyciąga do siebie właśnie Ivana.


Autorka książki, pisząca pod pseudonimem Maskarada nie chce skupiać się na samych kulisach pracy głównych bohaterów. Choć trzeba przyznać, że zarysowanej akcji niczego nie brakuje. Nie jest zbyt prosto, ale też nieprzekombinowanie. Wszystko w efekcie zmierza do motywów znanych i cenionych. Psychologiczne Odbicie - Maskarada

https://bonito.pl/k-1561254-psychologiczne-odbicieWychodząc z ceglanego bloku, przypomniałam sobie, że nie nakarmiłam kotów, więc poprawiłam plecak na ramieniu i wróciłam się na czwarte piętro. Na górze wyjęłam pęczek kluczy z dżinsowych szortów i wybrałam ten pomalowany na różowo. Biedna Kawa i Wujek Mariusz, czekały na mnie tuż pod drzwiami.

- O moje biedulki, myślałyście, że o was zapomniałam? – co było prawdą - Ależ skąd! Już wam nakładam – dodałam po chwili, a Kawa w odpowiedzi zamiauczała tak, jakby chciała mnie skarcić za pustą miskę. Obydwa koty poszły za mną do kuchni, a ja nasypując im karmy, skomentowałam:

- Nie moja wina, że miska tak często jest pusta. Może po prostu wy za dużo jecie? – i zostawiłam je z tym pytaniem.

Wyszłam czym prędzej z budynku i pokierowałam się w lewo. Spojrzałam szybko na zegarek, który pokazywał dziesiątą czterdzieści pięć. Miałam jeszcze piętnaście minut, więc spokojnym krokiem doszłam do skrzyżowania i zamiast iść prosto, skierowałam się w stronę parku. Miałam jeszcze dużo czasu. Usiadłam na pierwszej, wypatrzonej okiem ławce i zajęłam ją, rzucając niebieski plecak. Usiadłam i wyjęłam swoją wcześniej przyszykowaną, na przerwę w pracy, kanapkę. No cóż, zgłodniałam, wchodząc po tych schodach. „Kupię sobie coś przy okazji” – pomyślałam. Zjadłam w cieniu, a potem poszłam już właściwą drogą do niewielkiego spożywczego sklepu. Tak, to moja praca… Mały spożywczak.


Uczucie, tajemnica, intryga. I tyle – czyli świetne tło akcji, na którym doskonale można przedstawić złożone postaci, ukazać mechanizmy podejmowania decyzji. Powieść „Psychologiczne Odbicie” jest dowcipna, inteligentna, z dobrze poprowadzoną pierwszoosobową narracją. Jest to znakomite studium złożoności ludzkiej psychiki i dążenia do zrozumienia własnego siebie. Z czym nie każdy potrafi się uporać.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl