Przywrócić godność książce czyli o stałej cenie książki

Obrazek artykułu
Polska Izba Książki zachęca do lektury artykułu prezesa Książnicy Polskiej.poświęconego problematyce regulacji cen książek.

Artykuł Jerzego Okuniewskiego, prezesa Książnicy Polskiej,zatytułowany Przywrócić godność książce czyli o stałej cenie książki, został opublikowany w majowym numerze miesięcznika społeczno-kulturalnego "Bez wierszówki".


Pomimo, iż na temat konieczności wprowadzenia jednolitej ceny książek cyklicznie pojawiają się informacje i apele, jak dotąd nie wprowadzono regulacji prawnych, które satysfakcjonowałyby organizacje wydawców i księgarzy.


Polski rynek książki z pewnością ma się nie najlepiej skoro 63% Polaków w  ubiegłym roku nie przeczytało ani jednej książki. Znacząco spadła również produkcja wydawnicza, maleje liczba księgarń, postępuje degradacja księgarstwa i zawodu księgarza. Jak czytamy w artykule, sytuacja ta między innymi jest wynikiem niszczącej siły wojny rabatowo–cenowej oraz traktowania ceny i rabatów jako częstokroć jedynego czynnika wpływającego na dokonywanie zakupu kosztem nieprofesjonalności i jakości.


Do lektury obszernego artykułu zachęca Polska Izba Książki, W tekście między innymi odrobina historii odnośnie stałej ceny książek, argumenty za i przeciw regulacji ceny książek.


Artykuł udostępniony przez PIK mozna przeczytać na stronie: http://www.pik.org.pl/upload/files/artyku%C5%82%20J.%20Okuniewski.pdf

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl