Przepustka do raju - Mirosław Prandota - Premiera

Obrazek artykułu
Premiera – 01.08.2018

PRZEPUSTKA DO RAJU to książka prezentująca szwedzką „egzotykę” w obrazowej formie, na którą składają się reportaże obejmujące różne środowiska kulturowe. Aby uzasadnić, jak bardzo Szwedzi różnią się od Polaków mimo bliskiego przecież sąsiedztwa, treść książki została ubogacona żywymi portretami ciekawych ludzi, którzy przeprowadzili  się z Polski do Szwecji i próbują na różne sposoby zaadaptować „kontynentalną mentalność” do mentalności skandynawskiej.
Przepustka do raju - Mirosław Prandota

Premiera – 01.08.2018

http://www.psychoskok.pl/produkt/przepustka-do-raju/Książka ujawnia luksusy szwedzkich więzień, które w niczym nie ustępują… europejskim sanatoriom dla ludzi wcale nie skłóconych z prawem. Doszukując się w naszych kontaktach ze Szwedami stron dobrych i trochę gorszych, nie sposób było pominąć występów gościnnych polskich chuliganów w jednej z miejscowości w środkowej Szwecji. Te „występy” wprawdzie nie doprowadziły do międzynarodowego konfliktu zbrojnego, jednak przeraziły „tubylców” na tyle, że w sklepach pojawiły się ogłoszenia z napisem „Polakom nie sprzedajemy”. 
Mirosław Prandota - książki, które musisz przeczytać 

http://www.psychoskok.pl/autorzy/miroslaw-prandota/
A z drugiej strony PRZEPUSTKI rzuca się w oczy fakt, że Polacy są bardzo mile widziani w Szwecji ze względu na zaradność, uprzejmość i manifestowaną chęć do pracy.


Patronat medialny nad książką objęli:  Kulturalne rozmowy, Molinka Książkowa, W szponach literek, O w morelę, Nietypowe recenzje Agi

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl