Przepowiednia na Nowy Rok

Obrazek artykułu
Podobno wraz z nadejściem nowego roku na Ziemię zstąpią nadprzyrodzone istoty. Przez dwanaście miesięcy będą żyć pośród nas. Dlaczego?

Pragnienie poznania przyszłości od wieków dręczy ludzkość. By uchylić rąbka nieznanego, uciekamy się do wielu sposobów. Dziś oczywiście niewielu z nas decyduje się na samodzielne uprawianie magii. Nie oznacza to jednak, że wątpimy w jej siłę. Zabobony nadal są częścią naszego życia. Na wszelki wypadek wolimy przecież nie kusić złego. To dlatego omijamy czarne koty, nie przechodzimy pod drabiną i nie umawiamy ważnych spotkań na piątek trzynastego. Nie rezygnujemy również z amuletów, czy gestów mających przynosić szczęście. Chuchanie na znaleziony pieniążek, buziak pod jemiołą, czy zasuszona czterolistna koniczyna nie może przecież nikomu zaszkodzić.


Wielu z nas czyta horoskopy. Dużą popularnością cieszą się również porady wróżbitów i jasnowidzów. Ile w nich prawdy? Na to pytanie najpewniej nie uzyskamy odpowiedzi. Naprzeciw przeciwników podobnych obrzędów stają bowiem ich zwolennicy. Osoby, które na własnym przykładzie sprawdziły, że magia działa.

„Serce! Wszystko zaczyna się od serca, które wierzy, (…) Przepowiednie, wiara, modlitwa… to wszystko formy magii. Cuda przytrafiają się tylko tym, którzy wierzą. To prawda. Wierz w istnienie magii, wierz w swoją własną siłę… tylko ci, którzy wierzą w te dwie rzeczy, mogą używać magii”. Hiro Mashima, Fairy Tail Przekrocz bramy „Cyklu”
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/przekrocz-bramy-cyklu


Bez względu na to, w jaki sposób podchodzimy do magii, szczypta niesamowitości nam się przyda. Zapominając na moment o codzienności, możemy dostrzec więcej. Poznajmy przepowiednię na Nowy Rok. Niebywałą wizję, która przecież mogłaby się ziścić.


„Cykl” to wyjątkowa książka. Znajdziemy w niej opowiadania połączone wspólną osią. Dokładnie dwanaście historii, tyle ile miesięcy ma rok. Nie jest to przypadek. Fabuła rozpoczyna się wraz z nadejściem nowego roku. To również wskazówka. Fakt, że w trakcie czytania będziemy obcować z nadprzyrodzonymi istotami, nakazuje kategoryzować dzieło. Spychać do działu fantastyki, która pełna jest podobnych istot. Warto jednak zwrócić uwagę na istotny szczegół. W książce podjęte zostały istotne rozważania, dlatego możemy określić ją mianem filozofii metafizycznej.


Akcja z pewnością wciągnie nas bez reszty. W sylwestrową noc, gdy zegar wybije północ, na Ziemię zstąpią anielskie rzesze. Nie zdołamy ich dostrzec, bo niepostrzeżenie wtopią się w tłum. Od tego momentu będą żyć pośród nas przez dwanaście miesięcy. Muszą dowieść, że zasługują na miano stróżów.  Nie będzie to łatwe zadanie. Wiedza przecież, że ich ingerencja będzie mogła ujawnić się jedynie poprzez innych ludzi. Czy pomoc oferowana tą drogą będzie jednak skuteczna?


Nie wątpmy. Anielska siła nie zna przecież granic. Pozwólmy otoczyć się opieką. Taka okazja nie zdarza się przecież codziennie. Te niezwykłe historie pozwolą nam inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Świat pełen jest przecież niezwykłości, które warto dostrzec. Lekturę możemy rozpocząć wraz z nadejściem nowego roku. W ten sposób odniesiemy wrażenie, że poznajemy przyszłość. Kolejne zdarzenia będą miały przecież miejsce na przestrzeni kolejnych dwunastu miesięcy.http://www.psychoskok.pl/produkt/cykl


Ta jedna książka może zmienić nasze życie. „Cykl” otwiera bowiem wrota do innego świata. Zrozumiemy, że człowiek nigdy nie jest sam. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl