[PRZEDPREMIEROWO] „Druga strona Anioła” Oliwia Szadkowska

Okładka
W życiu nie wszystko musi mieć sens, aby mogło dziać się naprawdę

To właśnie przydarzyło się Ann, zwykłej, niczym niewyróżniającej się nastolatce, która poznaje zupełnie inną rzeczywistość. Dzięki niej odkrywa głęboko ukryte, choć nietrudne prawdy życiowe. Jednak z nimi jej życie wcale nie jest łatwiejsze… Kim tak naprawdę jest Anna i co jest prawdziwym celem jej życia?

 

Sięgając po Drugą stronę Anioła, nastawiałam się na lekką książkę młodzieżową z fantastyką w tle… Trochę miłości i młodzieńczego romansu, aniołki, czary-mary i cała historia – przyjemnym było rozczarowanie, iż historia opisana w książce do ckliwego romansu młodzieżowego nie należy…

 

Zacznę jednak od jednego mankamentu książki, a jest nim stylistyka. W niektórych zdaniach brakowało znaków interpunkcyjnych. Inne zaś były nie do końca logicznie skonstruowane (przynajmniej nie dla mnie), a jeszcze inne oznaczały się mnogością czasowników – Wstałam, wzięłam prysznic, pościeliłam łóżko, zjadłam śniadanie, założyłam kurtkę i wyszłam do szkoły – mniej więcej w tym klimacie. Zdecydowanie część takich tworów można było skrócić bądź ująć inaczej… tak jak opisy, m.in. opis pokoju głównej bohaterki – czy rzeczywiście był on aż tak istotny, jeśli chodzi o szczegóły? Innymi słowami, krócej i byłoby idealnie.


więcej na  http://papierowybluszcz.blog.pl/2017/02/25/przedpremierowo-druga-strona-aniola-oliwia-szadkowska

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl