Przeczytaj mi bajkę, wierszyk

Obrazek artykułu
W życiu małego dziecka nie może zabraknąć wierszyków. Rymowane opowiastki najłatwiej przecież uczą i bawią. Poczytaj mi bajkę, wierszyk, to dziecięca prośba, której nie można odmówić.

Na temat zalet czytania dzieciom mówi się bezustannie. To dlatego nikt już nie zaprzecza, że głośne czytanie najmłodszym, rozwija wyobraźnię, uczy pięknej polszczyzny, czy rozwija empatie. Wiadomo także, ze głośne czytanie książek to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować dzieciom. Właśnie dlatego literatura dziecięca nie traci na popularności. Rodzice i opiekunowie, chcą wiedzieć, co czytać pociechom. Lektur jest cała masa, stąd łatwo się pogubić.


Okazuje się, że najczęściej wychwala się zalety baśni, bajek, które dorośli znają jeszcze ze swojego dzieciństwa oraz najnowsze, kolorowe i aktualne książeczki. Klasykę literatury dziecięcej dopełniają więc nowości, dzięki czemu wachlarz, z którego możemy wybierać, jest wręcz imponujący. Często zapominamy jednak o sile wierszyków. To dziwne, bo od zawsze są one nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bez względu na czas i miejsce po prostu zabraknąć ich nie może.


Bajki dla dzieci do czytania

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/bajki-dla-dzieci-do-czytania


Najmłodszym trudno skupić się na dłuższych treściach. Często też nie potrafią w pełni ich zrozumieć. Na odkrywanie niezwykłości dłuższych form czas nadchodzi stopniowo. Rymowanych, krótkie utworów dzieci słuchają z przyjemnością. Szybko zapamiętują też ich fragmenty i płynące z nich morały. Wierszyki podobnie jak bajki łączą naukę z zabawą. Warto więc czytać dzieciom wiersze, których znajdziemy całą masę.


”Zwierzaki i super dzieciaki’ to polecana książeczka dla dzieci. Warto na nią zwrócić szczególną uwagę, ponieważ ma kilka wyjątkowych atutów. Wewnątrz zebrano zabawne i pouczające wierszyki. Bohaterami, których poznamy, są dzieci i zwierzęta. Okazuje się, że kontakt z przedstawicielami przyrody może prowadzić do wielu zabawnych sytuacji.

„…mona spotkać tu komara, który czasem nas ukłuje no i mocno zdenerwuje.

Jednak wszyscy mu wybaczą, kiedy w trawie tej zobaczą,

 życia tyle i motyle i ślimaki i przeróżne są robaki..” – Zwierzaki i super dzieciaki.

Piękne, realistyczne ilustracje sprawiają, że każda strona jest niczym obrazek. Dla najmłodszych czytelników będzie to niezwykle ważne. Łatwiej przecież zrozumieć i wyobrazić sobie historie, gdy można zainspirować się i słowem i obrazem.


Ponadto wierszyki uczą szacunku do natury i wszystkich zwierząt. Zarówno ty małych, które potrafią irytować, jak i tych dużych. Fakt, że przedstawionych bohaterów dziecko napotka w swym otoczeniu, sprawia, że lektura staje się bardzo ciekawa i możliwa do porównania z doświadczeniami zdobytymi przez dziecko.


„Dowiemy się z nich, dlaczego nie powinniśmy zaśmiecać środowiska, do czego może doprowadzić przekazywanie niesprawdzonych informacji, albo jak może skończyć się brak chęci współpracy z innymi” – zapewnia autor, Tomasz Piekarski


Książka do nabycia: http://www.psychoskok.pl/produkt/zwierzaki-i-super-dzieciaki

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl