monca

Awatar użytkownika
Mam z diabłem pakt, nie dmucham pod wiatr.. Jestem Twoim wrogiem, złym przeciwieństwem. Ukrytym wzorem. Tak poza tym, tylko miedzy nami.. W kilka życiorysów wpisałam się trzema szóstkami.

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Przeznaczona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Moim zdaniem część najbardziej niesamowita ze wszystkich. Nie dość, że Smok oddaje życie za znienawidzonego Rephiama, to jeszcze Kalona staje się wojownikiem Tanatos czym zasługuje sobie na przebaczenie (mam nadzieję, że to nie jest jego kolejna zagrywka) na dodatek okazuje się, że tajemniczy Aurox, to ktoś (lub "coś") bardzo znajomego Zoey.
I wreszcie wszyscy mają dowody na to, że Neferet jest dogłębnie zła.

6 grudzień 2013 13:56

Opinia dla książki: "Przebudzona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Różne są opinie na temat serii Domu Nocy, jednak ja pozostaje jej wierna. Ta książka zawiera to, co najbardziej cenię w fantastycznych opowieściach: walkę dobra ze złem, niezachwianą przyjaźń, rodzące się miłości..
Poza tym kto nie chciałby mieć takiej babci jak Sylvia Redbird?
Poza tym wątek Stevie i Rephiama jest strzałem w dziesiątkę =)

6 grudzień 2013 13:56

Opinia dla książki: "Spalona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Po tym jak Zoey widzi śmierć Heata, jej dusza się rozpada i razem z nim ląduje w Zaświatach. Co się z tym łączy? Dziewczyna traci wszystkie swoje tatuaże i (co może jest gorsze) im dłużej przebywa w tym miejscu, tym bardziej zapomina kim jest i staje się w Caoininc Shi.
Uratować może ją jedynie Stark (uwielbiam go!), który wzorem pradawnych bohaterów przechodzi szkolenie (nie ma to jak szkockie pochodzenie) i staje się wojownikiem swojej królowej (romantycznie)
Poruszający jest wątek rodzącej się miłości między Stevie Rae a Krukiem Prześmiewcą Rephiamem.
Warto przeczytać!

6 grudzień 2013 13:55

Opinia dla książki: "Kuszona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

W szóstej części możemy bliżej poznać Kalonę i jego zamiary, co do naszej Zoey.
Młodej kapłance zaczynają towarzyszyć niepokojące prorocze sny (których głównym sprawcą jest Kalona) 
Niezwykle istotnym wątkiem jest pojawienie się Najwyższej Rady Wampirów, która swoją siedzibę mam w Wenecji, gdzie z czasem udają się przyjaciele. 
. Nie zapominajmy również o Krukach Prześmiewcach, o nich także będzie co nieco, i niekoniecznie wszyscy czerwoni adepci przeszli na dobrą stronę, na drogę Nyks.

Końcówka jest porażająca! A najlepiej ilustruje ją cytat:
- Zoey! [...]
- Nie powinno Cię tu być! Nie żyjesz! [...]
- Zo, kochanie, to Zaświaty! To Ciebie nie powinno tu być.

Gorąco polecam.

6 grudzień 2013 13:55

Opinia dla książki: "Osaczona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Piąty z cyklu Domu Nocy nie odstaje od pozostałych czterech części. Przepiękna okładka (rzucająca się w oczy) wartka akcja, kolejne komplikacje uczuciowe w życiu Zoey (czy ta dziewczyna nie potrafi się zdecydować na jednego faceta?). Niezwykle interesujący wątek Kalony a zakończenie? Może nie zdradzę, żeby nie zabierać czytelnikom przyjemności czytania.
Zdecydowanie polecam.

6 grudzień 2013 13:53

Opinia dla książki: "Nieposkromiona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Czwarta już część cyklu "Dom Nocy". Nie dość, że Zo traci wszystkich swoich chłopaków (Heata, Lorena i Ericka) to jeszcze "baranie stadko" (jak zwykła mówić o przyjaciołach Zo Afrodyta, która chcąc nie chcąc sama zaczęła do niego należeć) jest wściekłe na główną bohaterkę.
Tymczasem Neferet wypowiada wojnę ludziom (co dobitnie świadczy o jej przejściu na ciemną stronę mocy")

Tą część czytałam z takim samym zapałem jak poprzednie. Nie sposób narzekać na nudę, gdy ma się w posiadaniu takie cudeńka

6 grudzień 2013 13:52

Opinia dla książki: "Wybrana"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Dom Nocy przestaje być bezpiecznym miejscem, a przygody nastoletniej adeptki Zoey Redbird stają się coraz bardziej tajemnicze. Okazuje się też, że Ci, których dotąd uważała za przyjaciół stali się wrogami, a wrogowie okazują się sprzymierzeńcami w walce ze złem.
Ponadto Zo musi uratować swoją przyjaciółkę Stevie Rea, która stała się nieumarłą (zachowując jej istnienie w tajemnicy - zwłaszcza przed przyjaciółmi)

6 grudzień 2013 13:52

Opinia dla książki: "Zdradzona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Zoey czuje, że wreszcie znalazła swoje miejsce, do którego należy. Po tym jak Neferet pozbawia Afrodytę przewodnictwa w Córach Ciemności, to właśnie Zo zajmuje jej miejsce wprowadzając nowe zasady. Poza tym dziewczyna nie może narzekać na brak zainteresowania płci brzydkiej (ma dwóch chłopaków - adepta i człowieka)
Tymczasem w środowisku nastolatków (zwykłych śmiertelników) dochodzi do serii morderstw, a ich ślady prowadzą nigdzie indziej jak do Domu Nocy.
Poza tym Zo będzie musiała uporać się nie dość ze śmiercią najbliższej przyjaciółki, to jeszcze ze zdradą.

6 grudzień 2013 13:51

Opinia dla książki: "Wizje w mroku"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Czym dla 17-latki może być odrzucenie i strach rówieśników? Na to pytanie doskonale może odpowiedzieć Kaitlyn, której rysunki są zapowiedzią tylko i wyłącznie kłopotów. Dostając zaproszenie do elitarnej szkoły, gdzie wraz z czwórką innych osób ma szkolić swoje umiejętności Kat nie zdaje sobie sprawy z tego, czego będzie świadkiem.
Trzy części "Wizji w mroku" trzymają w napięciu. Do końca nie wiadomo jak wszystko się potoczy i czy główni bohaterowie wygrają "wojnę" z panem Zetesem. Od której zależy los ich własnych zdrowych zmysłów i życia.

6 grudzień 2013 13:51

Opinia dla książki: "Polowanie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Po pokonaniu demona Malphasa, Eve i jej przyjaciele starają się wieść normalne na pozór życie. Oczywiście potomkini Wiedźmy z Deepdene nie zaprzestaje treningów nad swoimi mocami (i chwała jej za to) bo już wkrótce przyjdzie jej się zmierzyć z piekielną sforą demonów atakującą mieszkańców jej demonicznego miasta.
Poza tym Eve zaczyna widzieć w Luke'u kogoś więcej niż tylko przyjaciela, co skutecznie odwraca jej uwag od wszystkiego innego. Na całe szczęście ma jeszcze przy sobie Jess, która jak nikt inny potrafi przywołać ją do rozsądku.

6 grudzień 2013 13:50

Opinia dla książki: "Cienie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Eve Evergold jest "zwykłą" do czasu nastolatką. Mieszka w pięknej rezydencji w Hamptons, jest ładna, popularna a ponadto ma Jess, która jest jej przyjaciółką od niepamiętnych czasów. Obie dziewczyny kochają zakupy, designerskie ciuchy, a ich jedynymi zmartwieniami są limity na kartach kredytowych ich rodziców.
Wszystko się zmienia, gdy w liceum, do którego uczęszczają zarówno Eve jak i Jess pojawia się dwóch chłopców i o ile jeden (Luke) jest tym normalniejszym o tyle Mal okazuje się nie tym, za którego do końca się podawał.
Wtedy to, okazuje się, że Eve posiada moce, które pomogą jej w walce z największym złem tego świata..

6 grudzień 2013 13:49

Opinia dla książki: "Naznaczona"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Jeśli ktoś jest fanem książek o wampirach, musi przeczytać pierwszą część sagi "Dom Nocy". To właśnie z niej dowiadujemy się, że wampirem wcale nie staje się poprzez ugryzienie innego tylko poprzez Przemianę.
Główna bohaterka Zoey jest zwykłą nastolatką, z typowymi nastoletnimi problemami. Matka Zo wyszła drugi raz za mąż, a jej "Ojciach" jest jednym słowem beznadziejnym człowiekiem. Przy w miarę zdrowych zmysłach trzyma dziewczynę jej babcia - Sylvia Redbird, której czirokezka krew płynie także i w żyłach Zo.
Jedynym marzeniem dziewczyny jest znalezienie własnego miejsca na ziemi, do którego mogłaby należeć, co staje się za sprawą Trackera. Znak na czole dziewczyny sprawia, że przeprowadza się ona do Domu Nocy, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć nie tylko z tym, że będzie ona jedyną adeptką z wypełnionym znakiem (co dzieje się tylko po przemianie) ale jak się później okaże będzie władać wszystkimi pięcioma żywiołami. Poza tym w końcu znajdzie prawdziwych przyjaciół, będzie musiała wybierać między dwoma chłopakami, przetrwać wojnę z najpopularniejszą dziewczyną w szkole i zmierzyć się z czymś o czym tak dokładnie nie będzie miała pojęcia. Jednak Nyks zawsze będzie czuwać zarówno nad Zo jak i nad jej przyjaciółmi.
Polecam :)

6 grudzień 2013 13:48

Opinia dla książki: "Drugie życie Bree Tanner"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Książka przedstawia krótkie aczkolwiek interesujące życie młodej wampirzycy (ten, kto czytał trzecią część sagi Zmierzch, wie co się stanie z Bree). Łączy w sobie motyw przyjaźni a także miłości z wszechogarniającą rządzą krwi (w dodatku ludzkiej)
I na całe szczęście - Bree nie wykazuje takiej dziewczęcej naiwności jak Bella.
Szkoda mi głównej bohaterki, bo myślę, że z powodzeniem wpasowałaby się w rodzinę Cullenów, no ale cóż :)

6 grudzień 2013 13:47

Opinia dla książki: "Kłamca"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Książka dla pasjonatów "literatury anielskiej" (a ja zdecydowanie się do takich zaliczam).
Loki (w mitologii nordyckiej znany jako bóg zniszczenia, śmierci i oszustów) może nie jest postacią zbyt pozytywną, ale nie da się go nie lubić, jest specem od "brudnej" roboty na usługach Skrzydlatych. 
Aniołowie (wcale nie tacy anielscy jak się wydaje) co dla mnie osobiście jest strzałem w dziesiątkę.
Książka jest pisana lekkim piórem z humorystycznym podejściem do świata, dlatego nie sposób się w niej nie zakochać :)

6 grudzień 2013 13:44

Opinia dla książki: "Kłamca 2. Bóg marnotrawny"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Kolejny zbiór opowiadań (co nie znaczy, że gorszy) o Lokim, aniołach, Erosie, Bachusie i reszcie mitycznej ekipy :)

Plusem jest to, że tak samo jak część pierwszą - czyta się ją bardzo szybko i z niewątpliwą przyjemnością. 

Pan Ćwiek doskonale radzi sobie z zabawnym i trochę ironicznym przedstawieniem wszelkich demonów i bogów. To właśnie w jego książkach kocham. Oczywiście postać tytułowa - Loki, jest moim faworytem. Zwłaszcza jego stosunek do aniołów, tutaj można się zdrowo uśmiać. Ale za to kochamy Kłamcę.

6 grudzień 2013 13:43

Opinia dla książki: "Powrót władcy wampirów"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Moim zdaniem książka jest co najmniej dziwna.
Wątek mumii jako starożytnego władcy Nieumarłych jeszcze ujdzie w tłumie, ale nie podobało mi się, że praktycznie każda z wymienionych postaci okazuje się być wampirem.
Poza tym unicestwienie wampirów za pomocą wilczych nietoperzy? No nie wiem...
Dla mnie jako osoby interesującej się tego typu rzeczami to troszkę przesadzone.

6 grudzień 2013 13:43

Opinia dla książki: "Przepowiednia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

siążka z początku wydawała mi się nudna (może dlatego, że jestem przyzwyczajona do "Domu Nocy") chociaż nie powiem, że nie było odniesień, do tejże serii (w końcu główna bohaterka też miała kontakt z pięcioma żywiołami) ale w trakcie rozwoju akcji coraz bardziej zaczęłam się do niej przekonywać, w wątek miłości Elphame i Lochlan oraz przejęcie przez nią klątwy Fomorian było strzałem w dziesiątkę.
Tylko szkoda mi Brenny i Cuchulainna (czy zawsze musi ktoś ginąć żeby akcja była wartka?)

6 grudzień 2013 13:42

Opinia dla książki: "Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Pierwsza część kultowej już trylogii Tolkienowskiej. Jeśli ktoś nie wie, kim są Hobbici, co to jest Shire i i dlaczego tytułowy pierścień jest tak niebezpieczny, to niech najszybciej sięgnie po ową powieść (bądź skorzysta z Wikipedii)
Dla mnie osobiście cała opowieść o Drużynie, którą tworzyło dziewięcioro śmiałków i to w dodatku różnej nacji, którzy wspólnie stawiali czoło wrogom i wzajemnie się wspierali było niezłą nauką o przyjaźni..
Co prawda żałowała najpierw śmierci Gandalfa, później Boromira a na końcu porwania Pippina i Merry'ego oraz samotnej podróży do Mordoru Sama i Froda to niemniej z niecierpliwością oczekiwałam drugiej części i naprawdę mile się zaskoczyłam. Ale zanim zacznę zachwalać część drugą, najpierw obowiązkiem jest lektura pierwszej żeby wszystko zrozumieć jak należy.

6 grudzień 2013 13:41

Opinia dla książki: "Harry Potter i Komnata Tajemnic"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Czy istnienie i funkcjonowanie Hogwartu jest zagrożone? Kim jest tajemniczy Dziedzic Slitherina, który stał się zagrożeniem dla wszystkich uczniów pochodzących z mugolskich rodzin? Na to pytanie można sobie odpowiedzieć dopiero, po lekturze Komnaty Tajemnic. 
Harry i jego przyjaciele znów mają do wykonania misję praktycznie niemożliwą. Czy im się powiedzie? W końcu wiemy już, że młody czarodziej ma bardzo dużo szczęścia, ale czy dobra passa i tym razem go nie opuści?

6 grudzień 2013 13:39

Opinia dla książki: "Igrzyska śmierci"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Na początku książka nie wzbudziła mojego zachwytu i sama nie wiem czym to było podyktowane. Podchodziłam do niej dwa razy, ale gdy się faktycznie zawzięłam to szczerze mówiąc nie mogłam przestać czytać. Historia Katniss, która mogłaby równać się z niejednym chłopakiem, jej poświęcenie za Prim i udział w Głodowych Igrzyskach po prostu mnie zachwyciła.
Poza tym uczucie rodzące się między nią i Gale'em a także jej partnerem igrzyskowym Peertą w tak niesprzyjających warunkach i w końcu końcówka całkiem mnie rozbroiły.
Zdecydowanie godne polecenia.

6 grudzień 2013 13:37

Opinia dla książki: "Igrzyska śmierci : W pierścieniu ognia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Mylił się ten, kto myślał, że Kapitol przełknie tę bolesną pigułkę jaką zaserwowali mu Katniss i Peeta. Oboje jako niepokonani muszą udać się w obowiązkowe Turnee Zwycięzców, a także co jest chyba większym problemem - uporać się z falą zamieszek jakie wybuchły, gdy dokonali tak heroicznego czynu. Czy uzurpator może czuć się bezpieczny i jaki przebieg będą miały 75. Głodowe Igrzyska? Jedno jest pewne. Kapitol nie daruje im tak jawnej zniewagi.
Książka pełna zwrotów akcji, napięcia i odrobiny humoru, który jest potrzebny nawet w tak niesprzyjającym miejscu i czasie.

6 grudzień 2013 13:36

Opinia dla książki: "Harry Potter i Zakon Feniksa"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Lord Voldemort powrócił, ale Ministerstwo Magii jest tak sztywno do tego ustosunkowane, że nie daje wiary relacjom Harry'ego ani wspierającego go Dumbledore'owi Mało tego dyrektor traci posadę a na jego miejsce zjawia się wredna Dolores Ubmbridge. Czy to już koniec Hogwartu?
Czego dotyczy tajemnicza przepowiednia, którą tak bardzo chce zdobyć Voldemort?
Tego i wielu innych rzeczy dowiemy się z tejże książki.
Niestety zostaje uśmiercony jeden z moich ulubionych bohaterów (po dziś dzień to przeżywam)
Nie mniej dla mnie osobiście jest to jedna z lepszych i mroczniejszych części, a kolejne będą jeszcze bardziej takie.

6 grudzień 2013 13:34

Opinia dla książki: "Harry Potter i Insygnia Śmierci"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Ostatni tom przygód Harry'ego. Najbardziej krwawy (kilka znanych bohaterów udaje się do Krainy Wiecznych Łowów, co nie zawsze mi się podobało) i niekiedy wzruszający. 
Oczywiście dobro pokonuje zło i to jest pocieszające, a sposób, w jaki to robi jest doprawdy imponujący.
Niestety końcówka pozostawia wiele do życzenia, ale nie ja jestem autorką i nie mnie było o tym decydować. Chociaż na jej miejscu pani Rowling pociągnęłabym dalej tą historię, bo szczerze mówiąc poczułam lekki niedosyt.

6 grudzień 2013 13:33

Opinia dla książki: "Harry Potter i Więzień Azkabanu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Kim jest dla Harry'ego Syriusz Black?
Czy faktycznie popełnił wszystkie przestępstwa, które mu zarzucono (w tym wydanie rodziców Pottera Voldemortowi) za co trafił na 12 lat do Azkabanu? Kim są Dementorzy i jaką tajemnicę ukrywa nowy nauczyciel obrony przed czarną magią Profesor Lupin?
Tego wszystkiego dowiemy się z trzeciej części przygód młodego czarodzieja. 
Okaże się, że Harry nie jest taki samotny jak się z początku wydawało :)

6 grudzień 2013 13:32

Opinia dla książki: "Harry Potter i Książę Półkrwi"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Kolejna zaskakująca część przygód młodego czarodzieja. 
Dowiadujemy się z niej, czym są hokruksy i jak za ich pomocą można pokonać Lorda Voldemorta.
Zaskoczeniem z pewnością będzie nowy nauczyciel obrony przed czarną magią, a końcówka przyprawi z pewnością o rozlew łez (a przynajmniej ja przeżyłam szok i zwątpienie)
Nie mniej, tak jak poprzednie czyta ją się bardzo szybko.

6 grudzień 2013 13:31

Opinia dla książki: "Harry Potter i Czara Ognia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

W czwartej części swoich przygód Harry, musi zmierzyć się nie tylko z bieżącą nauką w Hogwarcie. Dziwnym trafem zostaje wytypowany jako czwarty uczestnik Turnieju Trójmagicznego i chcąc nie chcąc musi wziąć w nim udział.
Końcówka - porażająca. Nie dość, że pani Rowling uśmierciła jednego z bohaterów (na całe szczęście nie głównego) to Lord Voldemort wraca w całej krasie. 
Od tej chwili na pewno nie będzie już tak, jak do tej pory.
Gorąco polecam.

6 grudzień 2013 13:30

Opinia dla książki: "Dziedzictwo. Tom I"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Vardeni są coraz bliżej Uru'baen'u. Pokonując i podbijając kolejne miasta, są coraz bardziej zdziesiątkowani i wycieńczeni. Nawet Eragon z Saphirą zaczynają zdawać sobie sprawę z faktu, że nie są przygotowani na spotkanie z Galbatorixem. Czy Glaedr w końcu otrząśnie się po stracie swojego Jeźdźca i bohaterowie zaczną mieć wsparcie w smoku krytym w Eldunari? Co przyniesie chęć podboju Dras-Leony?
I z czym w końcu wiąże się wyprawa Eragona wraz z Saphirą do Vroengardu?

Kolejna część (chociaż krótsza niż wcześniejsze) wzbudziła we mnie te same odczucia co poprzednie. Przeżywałam z bohaterami wielkie zwycięstwa i gorycz porażki. W stosownych momentach wstrzymywałam oddech, a chwila jaką trwało przewrócenie kartki była dla mnie wiecznością. I tylko mam żal, bo zdaję sobie sprawę, że przede mną ostatnia przygoda z Eragonem i Saphirą.

6 grudzień 2013 13:21

Opinia dla książki: "Dziedzictwo. Tom II"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Przykro stwierdzić fakt, że moja przygoda z Eragonem, Saphirą i ich przyjaciółmi dobiegła końca. I chociaż wiedziałam, że kiedyś ten dzień nadejdzie, wcale nie byłam na niego przygotowana. Co wyniosłam z tej powieści? Hmm.. może to, że siła przyjaźni i miłości jest silniejsza niż cokolwiek innego, może to, że tylko grupą tak naprawdę można osiągnąć zwycięstwo, bo gdyby nie połączone siły Vardenów, Urgali, Krasnoludów, Elfów i Kotołaków, Eragon nigdy nie zdołałby pokonać Galbatorixa (a jakże, zrobił to) i zaprowadzić pokoju w całej Alagaësii. 
Końcówka książki wcale nie była dla mnie zaskoczeniem - ten, kto przeczytał całą serię będzie wiedział dlaczego, nie mniej zrobiło mi się przykro i tak jakoś ciężko na duszy. 
Nie mniej, zawsze mogę wrócić do przygód Eragona, ściągając tylko książki z półki.

Se onr sverdar sitja hvass.

6 grudzień 2013 13:12

Opinia dla książki: "Miecz Ciemności"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Powieść, w której przeszłość i przyszłość oraz granice między czasem i przestrzenią zupełnie się zacierają. Gdzie odwieczna walka dobra ze złem sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem, a Camelot i Avalon nabierają nowego, cudownego znaczenia. I w końcu, gdzie miłość, okazane dobro, troska i współczucie jest w stanie skruszyć twarde serce demona.
Jestem zakochana w tej historii. Blaise i Kerrigan tworzą autentycznie nieziemski duet a ich utarczki słowne były obłędne.

6 grudzień 2013 13:11

Opinia dla książki: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"Przejdź do opini

Zawiera spoilery

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Ja z pewnością nie jestem mugolem i z największą przyjemnością wróciłam do czytania przygód o małym czarodzieju, który po 11 latach bycia wyrzutkiem i samotnikiem znajduje sens życiowy, przyjaciół i ciągle pakuje się w kłopoty, z których wychodzi obronną ręką.
W pierwszej części zdecydowanie moimi ulubionymi postaciami są : Profesor Dumbledore, Hagrid i Profesor Snape (tak, tak to ta 'czarna' postać, która wcale nie jest taka czarna jak się wydaje)
A książka opowiada o chęci zdobycia i posiadania kamienia filozoficznego, dającego nieśmiertelność i moc temu, kto go posiądzie. 
I tu po raz pierwszy spotykamy Lorda Voldemorta (akurat ja nie boję się wypowiadać jego nazwiska ;D)

5 grudzień 2013 20:26

Opinia dla książki: "Hobbit, czyli tam i z powrotem"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Mimo, że Tolkien ma dla niektórych "ciężkie" pióro, dla mnie osobiście "Hobbit" był lekki, łatwy i przyjemny. Zagłębiając się w historię Bilbo Bagginsa stajemy się świadkami jak z "domowego" Hobbita ceniącego sobie tylko i wyłącznie swój wygodny Bag End staje się nieustraszonym poszukiwaczem przygód, nierzadko ratującym swoich towarzyszy z wszelkich opresji.
Poza tym właśnie w tej powieści dowiadujemy się jak Bilbo stał się posiadaczem Jedynego Pierścienia.

5 grudzień 2013 20:23

Opinia dla książki: "Brisingr"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Za mną kolejny tom serii Dziedzictwo a ja cały czas czuję niedosyt i cały czas mi mało. 
Cudowna okładka (czytając Brisingra można się domyślić, kto na niej jest), tajemniczy tytuł (którego wyjaśnienie również znajdziemy w książce) i kolejne mniej lub bardziej niebezpieczne przygody głównego bohatera i jego smoczycy.
Ostatnie rozdziały porażające (ale akurat, co do pewnej kwestii moje przeczucia się sprawdziły, a mianowicie ojciec Eragona nie jest tym, o którym myślano na początku)

5 grudzień 2013 20:12

Opinia dla książki: "Ostatnie życzenie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Z największą przyjemnością przeczytałam "Ostatnie życzenie" Sapkowskiego (niestety na razie muszę zakończyć swoją przygodę z Wiedźminem, gdyż moja biblioteka posiada tylko jedną część - nie wiem jak to możliwe Oo)

A Geralt z Rivii - wiedźmin o białych włosach i jego cięte, trafione riposty są po prostu rewelacyjne.

I muszę szczerze przyznać - książkę pożyczyłam pod wpływem filmu i ani trochę nie żałuję.

5 grudzień 2013 18:37

Opinia dla książki: "Przed świtem"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Ostatnia część sagi S. Meyer i dla mnie osobiście najlepsza ze wszystkich. Bella zdecydowanie lepiej prezentuje się jako wampir i bardzo mi się podobało to, że stając się nim, nie rzucała się na pierwszego lepszego osobnika z rządzą mordu w oczach.
Poza tym wątek Skojarzenia Renesmee i Jacoba był strzałem w dziesiątkę.

5 grudzień 2013 18:30

Opinia dla książki: "Zaćmienie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Po powrocie z Włoch wydaje się, że Bella i Edward zaczną prowadzić nudne życie (o ile takim można nazwać chodzenie z wampirem i przyjaźń ze Zmiennokształtnym)
Nie, nie, nie. Jest ktoś, kto nie zapomniał wyrządzonych mu krzywd (w mniemaniu tej osoby) i szykuje krwawy odwet.
Poznajemy także bliżej postać Jaspera i jego osobę.
Końcówka... można się domyślić, co się stanie, jeśli chłopak wampir, nie chce żyć dłużej na kocią łapę ze swoją dziewczyną człowiekiem :)

5 grudzień 2013 18:29

Opinia dla książki: "Księżyc w nowiu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Druga część bestselleru S. Meyer.
Delikatnie mówiąc byłam w szoku, kiedy przeczytałam, że Edward dla dobra Belli porzuca ją i cała rodzina Cullenów wyjeżdża z Forks.
Czy to już koniec ich nieśmiertelnej (przynajmniej z jednej strony) miłości?
Poza tym w tej części bardziej poznajemy Jacoba i historię jego plemiona - zupełnie nie wiem, co Bella ma w sobie, że chłopcy tak do niej lgnął.
Końcówka, może nie tak mroczna jak w pierwszej części, nie mniej tym razem do Bella ratuje Edwarda. Mamy też okazję poznać klan Volturich czyli szlachtę wampirską - niezbyt przyjemną.

5 grudzień 2013 18:28

Opinia dla książki: "Zmierzch"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Chociaż słyszałam wiele negatywnych opinii na temat tek książki, ja sama (jako miłośniczka wszystkiego co dotyczy wampirów) byłam mile zaskoczona. I chociaż Edward wcale wampira nie przypomina(zacznijmy od tego, że pierwszy raz spotkałam się z opisem, że wampiry skrzą się w słońcu), a Bellę stylizuje się na ofiarę losu, to sama historia była jak najbardziej wciągająca.
A z Alice (narwanym chochlikiem) sama się utożsamiam xD

5 grudzień 2013 18:27

Opinia dla książki: "Najstarszy"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

Nie zawiodła mnie druga część "Dziedzictwa" aczkolwiek opisuje ona nie tylko przygody samego Eragona, który od czasu zwycięstwa nad Cieniem Durzą nazywany jest Cieniobójcą. Po opuszczeniu Farthen Dur udaje się on do Ellesmery, gdzie pod okiem Oromisa pobiera nauki, które mają jeszcze bardziej przygotować zarówno jego jak i Saphirę do ostatecznego zadania czyli obalenia Galbatorixa.
Możemy przyjrzeć się także temu, co dzieje się Roranem (kuzynem Eragona) a także Nasuadą (która po śmierci swojego ojca Ajihada została przywódczynią Vardenów)
Końcówka książki jest tak porażająca, że musiała minąć spora chwila żebym wyszła z szoku.
Polecam :)

5 grudzień 2013 17:52

Opinia dla książki: "Eragon"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
monca

O książce dowiedziałam się za sprawą filmu i chociaż nie był on jej wierną kopią (wręcz przeciwnie pewne rzeczy reżyser wziął dosłownie z kosmosu) będę miała do niego sentyment. 
Co do samej powieści.. zawiera wszystko to, co kocham w takich książkach.. przyjaźń, której nie jest w stanie nic pokonać, wierność sobie i własnym przekonaniom, a także walka w słusznej sprawie nierzadko okrojona krwią, łzami i śmiercią.
Zdecydowanie polecam tym, którym nie przeszkadza, że jest to kolejna powieść o Elfach i wszechogarniającej magii.

5 grudzień 2013 17:11

Dodane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Książki ocenione przez użytkownika

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy