Jowita Szpilka

Awatar użytkownika

Użytkownik nie podał informacji o sobie

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Biblia Windows Server 2019. Podręcznik Administratora"Przejdź do opini

Opinia

Dobry zakup - polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Książka została napisana tak, aby po zapoznaniu się z jej treścią od początku do końca, użytkownikowi udało się w pełni skonfigurować własny serwer, a następnie nadzorować jego działanie i nim administrować. Jest kompatybilna zarówno z anglojęzyczną, jak i polskojęzyczną wersją systemu. Z tej publikacji czytelnik nauczy się także współpracować z maszynami i sieciami opartymi na systemach z rodziny Mac OS X oraz Linux. Współdzielenie się zasobami oraz wspólna praca w domenie czy grupie roboczej nie będzie stanowić dla niego żadnego problemu. Przy okazji czytelnik zapozna się także z zaawansowanymi możliwościami serwera. Książka jest idealną propozycją dla osób mających już dość pozycji encyklopedycznych, a pragnących lektury ukierunkowanej na praktykę i ćwiczenia. Dobry zakup - polecam!

20 styczeń 2021 09:42

Opinia dla książki: "On"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa książka

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Książka rewelacja. Napiszę o tym dłuższą recenzje. Nie mogę się doczekać na kolejne książki autorki. Doskonały debiut literacki - powodzenia Pani Małgorzato ;)

17 grudzień 2020 09:25

Opinia dla książki: "Kot w domu. Instrukcja obsługi"Przejdź do opini

Opinia

Super książka

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Wspaniały, świetnie napisany opatrzony cudownymi ilustracjami poradnik o kotkach, nie tylko dla kocich fanów :)

20 maj 2019 10:13

Opinia dla książki: "Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1"Przejdź do opini

Opinia

Fantastyczna książka, którą powinien przeczytać każdy fan historii kryminalnych

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Fantastyczna książka, którą powinien przeczytać każdy fan historii kryminalnych, mentalności zabójców. Autor opisuje wywiady z mordercami, przestępcami z XIX wieku, co jakiś czas oddając im głoś. Jest to świetny zabieg, pozwalający poczuć , że informacje docierają do nas z pierwszej ręki. Każdy fan kryminałów co najmniej raz zastanawiał się, co jest motywacją. motorem napędowym tych wynaturzonych bestii, które są w stanie zrobić najokrutniejsze rzeczy. Rozmowy z nimi otwierają nam furtkę od ich umysłów, kierują nas na właściwe tory, pokazują jak rozgryźć umysł mordercy. Temat naprawdę fascynuje, a bardzo szeroki zakres typów zbrodni, które są opisane nie pozwala się nudzić, fascynuje ze strony na stronę, coraz bardziej wciągając czytelnika, aż w końcu zrozumie, dlaczego tak się stało. Serdecznie polecam.


12 pażdziernik 2017 12:31

Opinia dla książki: "SKYNET Armia Cieni"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Powieść ,,SKYNET Armia Cienia" to dla mnie, zanurzenie się w zupełnie nowy gatunek literacki - technothriller. Na szczęście po początkowym nieufnym podejściu, z zaskoczeniem obserwowałam rozwój wewnątrz ciekawej intrygi. Dużo tam standardowej przygodówki okraszonej jednak dawką wiedzy technicznej. Zdaję sobie sprawę, że autor celował w pewien określony target czytelniczy, szczególnie fanów serii Terminator ale zapewniam, że jest w stanie wciągnąć nawet zupełnego laika, ja jestem dobrym przykładem.

22 maj 2017 09:14

Opinia dla książki: "Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Poznaj niezwykłą przygodę licealisty, który jedną myślą może unicestwić wszechświat. Historię chłopca obdarzonego najwyższą istotą mocy - boską wszechmocą!

24 kwiecień 2017 12:11

Opinia dla książki: "Wykop"Przejdź do opini

Opinia

Andriej Płatonow: ,,Wykop" - recenzja książki.

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Choć mnie osobiście nie do końca odpowiada kierunek obrany przez Płatonowa, muszę przyznać, że sposób, w jaki autor operuje słowem zrobił na mnie ogromne wrażenie. Kilkakrotnie roześmiałam się w głos, nieraz z niedowierzaniem pokręciłam głową. „Wykop” wzbudzał we mnie różne emocje, lecz nie było wśród nich nudy. Byłam bardzo ciekawa, jak zakończy się ta historia i nie rozczarowałam się czytając ostatnie akapity.


29 marzec 2017 14:24

Opinia dla książki: "Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne"Przejdź do opini

Opinia

polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych - moim celem było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

27 marzec 2017 11:19

Opinia dla książki: "Sen Henny. Imperium Magów"Przejdź do opini

Opinia

"Sen Henny. Imperium Magów." Artur Wells

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Mimo mojego dość ambiwalentnego stosunku do powieści, uważam, że jest ona dobrą fantastyką, która spodoba się wielbicielom gatunku. Autor włożył mnóstwo pracy w wykreowany przez siebie świat, wymyślił ciekawą historię i dokładnie opisał jej podwaliny. Śmiało można stwierdzić, że cykl Sen Henny to udany debiut.

więcej na stronie
http://atociwynalazek.blogspot.com/2017/01/sen-henny-imperium-magow-artur-wells.html

27 styczeń 2017 12:24

Opinia dla książki: "Amfetamina"Przejdź do opini

Opinia

Będzie tajemniczo i mrocznie?

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

"Amfetamina" to książka, która wciąga i nie pozwala oderwać się już od pierwszej strony. Przeżycia bohaterki są obdarzone ogromnym ładunkiem emocjonalnym, dzięki czemu nie sposób obojętnie odłożyć lektury na później. Do tego jest to niesamowity thriller psychologiczny, który momentami mrozi krew w żyłach i wywołuje dreszcze. To także powieść, która ukazuje rozterki codzienności. Przekaz wielu życiowych filozofii, z których każdy może wybrać dogodną dla siebie. Opowieść o ludzkiej słabości. O walce z pokusami. O poszukiwaniu Boga, miłości, spokoju ducha. Historia, w której ukazany jest odwieczny konflikt dobra ze złem.

Gorąco polecam wszystkim, którzy mają ochotę przeczytać coś innego niż klasyczny romans, kryminał czy coś pokroju fantastyki. Z pewnością nie zawiodą się tą powieścią czytelnicy, którzy gustują w psychologii, filozofii, a także ci, których interesuje potęga ludzkiego umysłu.

http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2016/10/amfetamina-stefania-jagielnicka.html

21 wrzesień 2016 08:31

Opinia dla książki: "(Nie)święci"Przejdź do opini

Opinia dla książki: "W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi"Przejdź do opini

Opinia

Tajemnice cywilizacji (bookhunter)

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Historia naszej planety i cywilizacji na Ziemi jest do dzisiaj pełna niewyjaśnionych tajemnic. W związku z tym, gdy dostałam książkę „W poszukiwaniu źródła. Korzenie cywilizacji na ziemi” Łukasza Kubiaka, bardzo ochoczo po nią sięgnęłam. Zgłębia ona powyższe tajemnice i próbuje je logicznie wyjaśnić, nie zawsze w zgodzie z oficjalną historią.


Autor w książce udowadnia, opierając się na wielu źródłach naukowych, że jeszcze długo przed nami istniały na Ziemi wysoko rozwinięte cywilizacje – Atlantyda, Mu, kultura z terenu dzisiejszej Turcji oraz Egipt. Cywilizacje te zostały zniszczone wskutek szeregu kataklizmów około 13 tysięcy lat temu - przytoczonych jest wiele badań podmorskiej archeologii, które uprawdopodobniają to, że zatonęły.

Przedstawione są odkrycia wielu niezależnych naukowców, które nie są zgodne z oficjalną wersją archeologii i historii, i którzy są niszczeni przez inne środowiska badawcze. Autor przytacza  na przykład opis tajemniczych zdjęć, zrobionych przez sondę na Marsie, które uprawdopodobniają hipotezę, że kiedyś na Marsie tam też mogła istnieć cywilizacja.


wiecej na: http://www.bookhunter.pl/recenzja/1075/w_poszukiwaniu_zrodla-korzenie_cywilizacji_na_ziemi.html

17 czerwiec 2016 09:22

Opinia dla książki: "drzwi"Przejdź do opini

Opinia

recenzja tomiku "drzwi" pana Jana Tulika

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

w ostatnim numerze - www pisarze.pl ukazała się recenzja tomiku "drzwi" pana Jana Tulika.

http://www.pisarze.pl/recenzje/11883-jan-tulik-nie-nadejdzie-juz-zlo.html

17 maj 2016 14:23

Opinia dla książki: "Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa lekturka

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Dawno nie czytałam tak świetnego literackiego debiutu jak „Fałszywa Trójca…”. Powieść jest napisana z wielką erudycją, doskonałą dbałością o szczegóły przedstawianych państw i zamieszkujących je społeczności, wspaniałą dynamiką akcji i dokładnie przemyślanymi intrygami. A gdy emocje powodują, że nasze wewnętrzne barometry chcą eksplodować, wtedy, dla chwilowego uspokojenia i równowagi, pojawiają się wątki miłosne.

15 kwiecień 2016 11:34

Opinia dla książki: ""SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA""Przejdź do opini

Opinia

u lala

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Czekam na tą książkę z niecierpliwością :) :) :)

18 listopad 2015 15:27

Opinia dla książki: "Wyspy Pieprzowe"Przejdź do opini

Opinia

Rozbrajająca

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

„Wyspy pieprzowe” to gwarancja dobrej zabawy połączonej czasami z pogłębioną refleksją na temat kondycji ówczesnego świata i środowisk, z którymi bohaterce przyszło się spotkać.

Szczerze polecam

26 pażdziernik 2015 10:37

Opinia dla książki: "Zachód niewart zachodu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Malinowska w swojej książce pokazuje drugą stronę tego, co wzbudza naszą zazdrość. A ta druga strona często jest brudna, śmierdząca alkoholem i wymiocinami, naznaczona niekompetencją i pewną społeczną bezradnością. Aby poznać ją, trzeba jednak trochę na Wyspach pomieszkać. Taką możliwość miała autorka „Zachodu…” , a mając również dobry zmysł obserwacji i analizy, oddając czytelnikowi ciekawą, skłaniającą do refleksji książkę.

20 marzec 2015 10:59

Opinia dla książki: "Łosoś a la Africa"Przejdź do opini

Opinia

Polecam!!!!

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Kolejna powieść Michała Krupy zatytułowana „Łosoś a'la Africa” to w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszych losów głównych bohaterów, które przedstawione zostały w książce „Łosoś norwesko-chiński”. Jednak fabuła nie jest ściśle związana z pierwszą książką, gdyż stanowi odrębny repertuar przygód i perypetii. Tym razem, wraz z bohaterami, przenosimy się do Afryki, do regionu, gdzie ma miejsce wojskowa misja pokojowa. Stacjonują tam głównie wojska polskie i amerykańskie, a ich przedstawiciele weszli w konflikt z rdzennym afrykańskim plemieniem, co rodzi szereg zabawnych, ale też mrożących krew w żyłach skutków.

Powieść „Łosoś a'la Africa” to historia pełna zwrotów akcji, sensacyjnych wydarzeń, komicznych postaci, ale przede wszystkim wytrawnego humoru. Niemożliwym jest, aby, czytając tę książkę, nie uśmiać się do łez. Autor w sposób kunsztowny, z dużą dozą uśmiechu, opisuje ludzi, wydarzenia i relacje międzyosobowe.

11 marzec 2015 10:09

Opinia dla książki: "Ważne są tylko chwile"Przejdź do opini

Opinia

Interesująca powieść!!!!

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

„Ważne są tylko chwile” to uniwersalna opowieść o człowieku, który szuka szczęścia tam, gdzie inni go nie szukają bądź boją się go tam szukać, ze względu na schematy, jakie narzuca im społeczeństwo.


Główna bohaterka – Anastazja, pokazuje nam kawałek swojego życia. Życia pełnego doświadczeń oraz chwil przeplatanych niczym nie ograniczoną radością i uśmiechem, za którym kryją się łzy i zraniona dusza.


Anastazja pokazuje nam, że każdy zasługuję na odrobinę szczęścia w swoim życiu. Chce nas zainspirować, zatrzymać i nakłonić do refleksji, nad tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne, co daje nam poczucie spełnienia. Niezależnie od tego, jak bardzo nasza droga do szczęścia jest żmudna i wyboista, nie warto iść na skróty i zadawalać się tym, co przynosi nam los. Anastazja walczyła do samego końca. Mimo, że miewała chwile upadku i zwątpienia. Mimo, że były momenty, kiedy myślała, że Bóg o niej zapomniał, obdarzając ją wrażliwością, dzięki której widziała więcej i odczuwała bardziej niż przeciętny człowiek. Nie miała w sobie obojętności. Nie umiała i nie chciała, jak czołg iść przez swoje życie.

W całej swojej osobie, skupiała na sobie uwagę wielu osób. Oddziaływała na ich życie. Zmieniała je. Nie dlatego, że była wyjątkowa… Dlatego, że mimo bólu i ran, jakie nosiła w sobie, nie przenosiła swojego smutku na innych. Wręcz przeciwnie, dawała im coś, co sprawiało, że nie można było o niej, tak po prostu zapomnieć. Dawała im swój uśmiech. Swój czas. Kawałek swojej duszy. Dawała im coś, o czym w biegu, nie wiadomo za czym, zapominamy. Mimo, że wiedziała, czego pragnie i niezależnie od ilości upadków, podnosiła się i szła dalej, nie myślała tylko o sobie. Nie siała wokół siebie destrukcji, tylko dlatego, że jej życie nie zawsze było usłane różami. Starała się doceniać każdą chwilę, chłonąć całą sobą, każdą sekundę i mimo, że jej decyzje nie zawsze były społecznie akceptowane, nie bała się ich podejmować. Tylko po to, aby prawdziwie cieszyć się swoim życiem i zbliżać się w swojej wędrówce do rzeczy, o których zawsze marzyła.


Anastazja pokazuje nam, że nawet jeśli jesteśmy zmęczeni, nawet jeśli nie mamy siły wstać z łóżka, powinniśmy podjąć walkę. Nie powinniśmy odkładać naszych celów na później. Dlaczego? Sprawdź sam drogi czytelniku. Przeżyj emocje, jakimi przepełniona była Anastazja. Dowiedz się i oceń sam, czy dostała to, czego tak bardzo w swoim życiu pragnęła…

 

10 marzec 2015 13:13

Opinia dla książki: "Wieczór nad rzeką zdarzeń"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Dla tych co lubią książki biograficzne to prawdziwy rarytas - myślałam ze zajmie mi kilka wieczorów, a tutaj zaledwie jedna noc została zarwana :) Ale tak wciągająca treść, tak przyjemnie się ją czytało, ze wprost nie mogłam się od niej oderwać!!!!
Wiele ciekawostek ze świata polskiego show biznes. Na pewno ta książka wzbudzi zainteresowanie Czytelników. Polecam serdecznie!!!!

26 luty 2015 14:20

Opinia dla książki: "Mary's Land Ziemia Maryi DVD + książka"Przejdź do opini

Opinia

Gorąco polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Piękny film maryjny oparty na faktach, który do głębi poruszy każdego. Obejrzały go miliony widzów na świecie, ja też miałam okazję i jestem pod ogromnym wrażeniem. Odpowiada na wiele kluczowych jeśli nie najważniejszych w życiu człowieka pytań.
"Nie pochodzimy z nicości i nie odchodzimy w niebyt "

Niejednemu zakręci się łza w oku. Gorąco polecam każdemu, bez względu na to czy jesteś gorliwym wyznawcą czy też nie. To szansa na poznanie piękna jakie niesie wiara, jej moc i sens życia.

17 luty 2015 08:34

Opinia dla książki: "Zmieniając myśli zmieniasz życie"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Książki niestety nie czytałam, ale zdążyłam poznać jej autorkę. To pozytywnie zakręcona osoba, bardzo ciepła i szalenie miła. Książka musi być bardzo interesująca :)

16 styczeń 2015 12:19

Opinia dla książki: "Spacer spalonym mostem"Przejdź do opini

Opinia

Polecam!!!!

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Ta książka to zbiór osobistych doświadczeń autorki, której psychologiczne wykształcenie i wrażliwość emocjonalna zmuszają ją do wyciągnięcia zaskakujących wniosków: niemal każda kobieta, choć raz w życiu spotyka mężczyznę pokroju Davida, i niemal każda z nich zostaje mocno zraniona w konsekwencji toksycznej relacji z nim. Czy możemy zatem uniknąć tego typu doświadczeń? To jedno z wielu pytań kiełkujących w naszych umysłach po przeczytaniu ,,Spaceru...’’.

13 styczeń 2015 13:30

Opinia dla książki: "Ekstrawagantki"Przejdź do opini

Opinia

interesująca

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Powieść Anny Kozickiej- Kołaczkowskiej, to ubrana w formę sensacji i przygody opowieść o dawnym Śląsku i jego polskości. Czyta się świetnie.

9 styczeń 2015 10:46

Opinia dla książki: "1. Odnaleziona odwaga (Magia Grzesznych Marzeń) jako Dragona Rock"Przejdź do opini

Opinia

Polecam!!!

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Powieść Dragony Rock nie jest powieścią pornograficzną, jednak wątek miłosny stanowi ważną jej część. A przecież wszyscy pragniemy miłości i szczęścia.

3 listopad 2014 08:12

Opinia dla książki: "Adlen"Przejdź do opini

Opinia

Warto przeczytać

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Joanna Jankiewicz ma talent nie tylko pisarski. Jest też wnikliwym obserwatorem ludzkich zachowań. Czekając na kolejne książki tej autorki, z całego serca polecam czytelnikom Adlen.

3 listopad 2014 08:05

Opinia dla książki: "Dzielnica"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Autor od początku snuje intrygę w taki sposób, żeby czytelnik nawet na chwilę nie mógł odetchnąć. Czyta się więc jednym tchem. Polecam bardzo.

22 pażdziernik 2014 09:55

Opinia dla książki: "Kruszenie odmieńca"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

„Kruszenie odmieńca” jest wciągającą powieścią sensacyjno-szpiegowską z dużą domieszką…romansu. Ale nie od dziś wiadomo, że tam gdzie są agenci służb wywiadowczych, tam kręci się dużo pięknych kobiet próbujących wkraść się do portfeli i serc agentów. Część z tych kobiet chce posiąść nie tylko ciała i umysły kochanków, lecz także noszone przez nich tajne informacje. Oczywiście robią to wykonując obowiązki służbowe…

16 pażdziernik 2014 12:36

Opinia dla książki: "Iść za Jego głosem"Przejdź do opini

Opinia

Prawdziwe świadectwo nawrócenia!!!!

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Historia Tori Ritner to materiał na niejeden film. W książce pt. „Iść za Jego głosem” autorka wspomina swoją drogę do Boga  i nawrócenie, którego musiała dokonać z pomocą innych, by wypędzić ze swego życia demona. Od najmłodszych lat, już jako dziewczynka, Tori szukała drogi do Boga. Pragnęła być blisko niego, pisała mu dziecięce modlitwy. Wielu rzeczy jednak nie rozumiała.

8 pażdziernik 2014 08:14

Opinia dla książki: "Wyspy Naftalinowe"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Wyspy Naftalinowe to książka przewidziana dla czytelników w wieku od 8 - 108 lat. Każdy, zwłaszcza „nastoletni–czterdziestoletni”, odnajdą tu nie tylko humor i zabawne dialogi, ale również zapomnianą cząstkę siebie – radosną i beztroską.

6 pażdziernik 2014 08:16

Opinia dla książki: "Na kolanach"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Mroczny kryminał, którego akcja rozgrywa się w rozgrzanej lipcowym słońcem amerykańskiej metropolii. Odważna tematyka, pełna zwrotów akcji i fałszywych, prowadzących donikąd tropów fabuła zwieńczona zaskakującym zakończeniem.

26 wrzesień 2014 12:09

Opinia dla książki: "Szkoła bez krzeseł"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa!!!!

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

„Szkoła bez krzeseł”, autorstwa Elżbiety i Iwony Łoźnych, adresowana jest do każdego, kto chce poznać podstawy chrześcijaństwa i zasady życia duchowego odwołując się do praw natury i realiów życia codziennego. Pomysł umiejscowienia wydarzeń z życia duchowego w znanej nam wszystkim scenerii szkoły czyni je zrozumiałymi szerokiemu gronu Czytelników niezależnie od przynależności wyznaniowej. Jest ona tak pomyślana, by każdy Czytelnik, bez względu na wiek, znalazł w niej coś dla siebie, nie tylko rodzic, młody człowiek, ale także dziecko.

Jest napisana żywym, przyciągającym uwagę Czytelnika językiem i bogato ilustrowana, a dodatkową atrakcję stanowi prezentacja komputerowa, na którą składają się zadania i zagadki znajdujące się w tej publikacji.

26 wrzesień 2014 11:09

Opinia dla książki: "W króliczą norę nieco głębiej"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Szukasz metody sfinansowania swojego projektu? Jak sfinalizować wydanie własnej książki? Na książka na pewno będzie dla Ciebie bardzo pomocna w realizowaniu tego celu!!!!! Polecam

26 wrzesień 2014 09:04

Opinia dla książki: "Cień krwi, tom I „W stronę cienia”"Przejdź do opini

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Mam nadzieję, że czytelnik w trakcie lektury będzie się bawił równie dobrze jak ja w trakcie pisania i wymyślania tej opowieści. A może ta historia zdarzyła się jednak, tuż obok, gdzieś poza granicą naszego spostrzegania…., a może wystarczy przyjrzeć się światu dokładniej…

10 wrzesień 2014 09:35

Opinia dla książki: "20 kroków do zdrowia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

To książka o tym, co warto zmienić w diecie. 

10 wrzesień 2014 09:04

Opinia dla książki: "Nigdy cię nie zapomniałam"Przejdź do opini

Opinia

miłość i namiętność...

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Powieść balansuje na granicy literatury sensacyjnej, romansu i prozy erotycznej. Taka mieszanka, która u wielu czytelniczek, a może nawet czytelników, ma szansę wywołać rumieńce na twarzy.

8 wrzesień 2014 11:25

Opinia dla książki: "Zabójstwo z urojenia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Jest to współczesna powieść obyczajowa o miłości, namiętności i szaleństwie, a głównie o wewnętrznej przemianie pod wpływem cierpienia. Zahukana przez dominującą matkę Brygida daje się przekonać do małżeństwa ze starym austriackim milionerem, w którym czuje się jak ptak uwięziony w złotej klatce. Gdy zakochuje się w polskim psychoterapeucie, postanawia wyfrunąć z klatki i wrócić do ojczyzny. Urzeczywistnianie tego planu wtrąca ją do piekła psychozy i dramatycznych wydarzeń, z których wychodzi całkiem odmieniona. Z pustej lalki przeobraża się w dojrzałą kobietę. Znajduje nowy, zaskakujący i niezwykły, cel w życiu..

26 sierpień 2014 13:04

Opinia dla książki: "Pozytywnie nieobliczalni"Przejdź do opini

Opinia

:)

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Świetnie napisana powieść współczesna, pełna humoru, z nienachalnym wątkiem miłosnym w tle.

11 sierpień 2014 16:08

Opinia dla książki: "Wspomnienia na wesoło"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Dla młodszych czytelników, lektura „Wspomnień na wesoło” może być ciekawą lekcją historii, dla starszych, wirtualnym powrotem do czasów, które pamiętają ze swojego życia. Oczywiście, powrotem na wesoło.

8 sierpień 2014 08:51

Opinia dla książki: "Przez czerwony wir"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Świetnie napisana, trzymająca w napięciu książka. Polecam.

5 sierpień 2014 21:27

Opinia dla książki: "Oczy czarne, oczy niebieskie"Przejdź do opini

Opinia

Świetna

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Autorka określa się jako "niewierzący niedowiarek, to znaczy taki, co nie do końca wierzy, że Boga nie ma" (s. 148). Jej pisana na gorąco relacja z podróży słynnym szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostela jest naprawdę fascynująca. Nie tyle z powodu opisywanych wydarzeń, co ze względu na to jak ciekawą i nietuzinkową postacią jest "Reportera". Polecam gorąco tę lekturę.

4 sierpień 2014 10:18

Opinia dla książki: "Pąk szkarłatnej róży"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Opowieść o młodej dziewczynie, pełnej nadziei na lepsze jutro, które  miało spełnić się za przyczyną wyjazdu do pracy do Niemiec.

17 lipiec 2014 13:33

Opinia dla książki: "Wino z Malwiną"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Uwielbiam polskie książki. A "Wino z Malwiną" oprócz wartkiej akcji ma świetne dialogi przy których ubawiłam się setnie

24 czerwiec 2014 15:26

Opinia dla książki: "Uroczysko"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Książka napisana lekkim językiem. Dla mnie była ona sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Świetna na poprawę humoru, dzięki zabawnym fragmentom:)

24 czerwiec 2014 15:24

Opinia dla książki: "Sezon na cuda"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Lekka i przyjemna książka. Gdybym mogła przeczytałabym ją jednym tchem od początku do końca. Niestety czas na to nie pozwalał. Magdalena Kordel swoją twórczością przypomina mi Monikę Szwaję którą bardzo lubię. Nic dziwnego więc, że z chęcią sięgnęłam po "Sezon na cuda" który to kupiłam mamie na urodziny.

24 czerwiec 2014 15:22

Opinia dla książki: "Malownicze. Wymarzony dom."Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Och jaka ciepła powieśc....ogrzałam się przy niej....dosłownie. Troszkę przykro mi było rozstawac się z bohaterami przepełnionych wszystkimi kolorami szczęścia. Jeżeli macie jakieś smutki wielkie bądź mniejsze polecam...odpoczniecie sobie.

24 czerwiec 2014 15:15

Opinia dla książki: "48 tygodni"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Jeśli ktoś potrzebuje rozluźnienia to polecam tę książkę.
Mnie zrelaksowała i rozbawiła. Napisana prostym językiem.
Miła lektura do poduszki.

24 czerwiec 2014 13:56

Opinia dla książki: "Poznać prawdę"Przejdź do opini

Opinia

Piękna poweść

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Polecam. To wspaniała powieść, pełna miłości, trudnych wyborów i ciekawych rozwiązań.

21 czerwiec 2014 14:54

Opinia dla książki: "Uparte serce. Biografia Poświatowskiej"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Serdecznie zapraszam na spotkanie z Kaliną Błażejowską w ramach Imienin Jana Kochanowskiego w Warszawie, 14 czerwca 2014 o godzinie 15.00 autorka książki "Uparte serce. Biografia Poświatowskiej" na stoisku Wydawnictwa Znak (nr 23) spotka się z czytelnikami. Następnie o godzinie 17.00 na Małej scenie autorka będzie gościem programu TOK Fm POCZYTALNI.


12 czerwiec 2014 14:08

Opinia dla książki: "Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim cz. I"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Te krótkie historyjki pozwolą nie tylko na rozwijanie dziecięcej wyobraźni, ale także pomagają w nauce języka angielskiego. Przeznaczone zarówno dla początkujących (do czytania razem z rodzicami), jak i do samodzielnego czytania przez starsze dzieci, które poprzez krótkie i proste opowieści, chcą doskonalić swój język, ucząc się nowych słówek i zwrotów.

31 maj 2014 09:42

Opinia dla książki: "Tęczowa Julenka"Przejdź do opini

Opinia

Mama Zuzanna

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

"Tęczowa Julenka" to zbiór krótkich opowiadań o wyjątkowej, bardzo wrażliwej dziewczynce. Przedstawione historie wprowadzają czytelnika w czysty świat dziecięcych spostrzeżeń i fantazji, gdzie rośliny mają imiona, chleb pachnie prawdziwie, a każdy poranek urzeka tęczą zamkniętą w kroplach rosy.

Całość napisana pięknym językiem; barwnym, sensualnym. Czytając „Tęczową Julenkę“ czujemy zapach lasu, słyszymy odgłosy zwierząt i…dokładnie widzimy wszystkie opisywane zdarzenia. Ach - chciałoby się powiedzieć za Julenką - tę książeczkę naprawdę warto przeczytać.

27 maj 2014 11:09

Opinia dla książki: "Lustrzane odbicie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Powieść kryminalna z romansem w tle. W sam raz na letnie wieczory i nie tylko. "Konwencjonalny wizerunek szczęścia jakże często bywa tylko marzeniem". Zachęcam do przeczytania debiutanckiej książki Marlin Grand – Lustrzane odbicie. Autorka ma już w przygotowaniu kolejną powieść "Córeczka tatusia".

14 maj 2014 09:34

Opinia dla książki: "Chcę żyć"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Może być całkiem interesująca. "Uniwersalna opowieść o trudnej drodze do spełniania marzeń" - jestem jej ciekawa. 

9 kwiecień 2014 13:12

Opinia dla książki: "Tabu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Tabu przejawia nieoczekiwane zakończenie. Z pewnością nie jest to typowy kryminał.

8 kwiecień 2014 10:24

Opinia dla książki: "Zwycięstwo to sposób myślenia"Przejdź do opini

Opinia

świetna książka

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Odpowiednio interpretowane aforyzmy zawarte w książce, dają motywację do działania  i nie pozwalają się poddać. Dzięki temu i Ty możesz być silniejszy. Autor udowadnia tym samym, że „zwycięstwo, to sposób myślenia”!

4 kwiecień 2014 11:27

Opinia dla książki: "12 ważnych opowieści"Przejdź do opini

Opinia

Super

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Piękna i ważna książka dla dzieci, o wartościach

19 luty 2014 10:08

Opinia dla książki: "Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna?"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna? - pyta adopcyjna matka nastoletnią Jeanette, gdy ta zakochuje się w swojej koleżance. A potem każe się jej wynosić z domu... W swojej autobiografii brytyjska pisarka Jeanette Winterson w sposób bezwzględnie szczery rozlicza się z adopcyjnymi rodzicami, traumatycznym dzieciństwem i pokazuje dramatyczną drogę, jaką przebyła do normalności i szczęścia. Mocna to książka, porażająca swoją szczerością i bezkompromisowością.

4 pażdziernik 2013 20:40

Opinia dla książki: "Fantazja"Przejdź do opini

Opinia

ciekawa książka

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Książka autorstwa Małgorzaty Chaładus pod tytułem Fantazja jest zbiorem opowiadań o charakterze science fiction. Mamy w niej kilka opowiadań odnoszących się do współczesnych problemów ludzkości, które są wyolbrzymione w fantastycznym świecie nie z tej ziemi. W opowiadaniach science fiction możemy poznawać niestworzone rzeczy, ale też dostrzec jak w krzywym i mocno zbliżającym zwierciadle pewne zagadnienia i myśli filozoficzne nurtujące człowieka w ogóle. Fantastyka jak zwykle jest ciekawa, bo odrywa nas od spraw zwykłych i pozwala nam na spojrzenie na nas samych z dystansem i refleksją.

12 wrzesień 2013 11:18

Opinia dla książki: "Między opętaniem a oczarowaniem"Przejdź do opini

Opinia

Opinia Leopoldy

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Otoczona rojem barwnych postaci - główna bohaterka najnowszej powieści Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej ,,Między opętaniem a oczarowaniem" - Dorota miota się nieustannie pomiędzy romantyczną miłością a erotyczno-seksualnymi przygodami. Wpada w psychozę zakończoną pobytem w spitalu psychiatrycznym, gdzie poznaje kolejnego kochanka. Innym razem pogrąża się w manii religijnej, z której wyciąga ją jej wierna przyjaciółka Hanka. Przez cały czas marzy o swej młodzieńczej miłości do Szymona, która wobec złośliwości losu ma niezbyt wielkie szanse spełnienia, mimo wzajemności ukochanego, szukającego jej niestrudzenie, chociaż splot niesprzyjających okoliczności wciąż uniemożliwia mu jej znalezienie.

Wśród kochanków Doroty jest agent, psychiatra, dziennikarz, playboy i wreszcie architekt, stanowiący dla niej surogat ukochanego, który też wykonuje ten zawód. A każdy z nich stanowi oryginalny egzemplarz uwodziciela. Towarzyszy im cała plejada ciekawych kobiet, z którymi przyjaźni się główna bohaterka powieści. Skomplikowana fabuła wspaniale przedstawia współczesną obyczajowość, szczególnie wnikliwie maluje psychikę kobiet, ich pragnienia i sposób ich urzeczywistniana.

Jest to wciągająca powieść obyczajowa, pulsująca bogactwem ciekawych postaci i wyrafinowanymi opisami zarówno romantycznej miłości jak i wyuzdanych seksualnych związków. A przy tym przedstawia wiele poważnych problemów współczesnego świata, zawiera bogactwo wartości poznawczych. Wartka, wciąż na nowo zaskakująca akcja, uwieńczona jest niemniej zaskakującym finałem.

9 wrzesień 2013 11:53

Dodane komentarze

Komentarz do: "Justyna Ewelina Depta"

4 maj 2015  o  02:27

Bajka, pt.: „Senne wskazówki” jest książką dla starszych dzieci, które potrafią zrozumieć czym powinien kierować się w życiu każdy człowiek. Oraz dla dorosłych którzy będą potrafili znaleźć w niej kilka ważnych informacji pomagających im zrozumieć postępowanie ich dzieci, gdy sami zapomną, że nie kariera jest w życiu najważniejsza.

Książki ocenione przez użytkownika