Prawdziwe historie kryminalne

Obrazek artykułu
Czytamy kryminały, gazety, wiadomości na portalach internetowych. Co jakiś czas słyszymy o potwornych zbrodniach i morderstwach. Akty tego rodzaju przemocy towarzyszą światu od zawsze.


Wielu z nas chociaż raz w życiu zastanawiało się, co jest powodem tych okrucieństw, motorem napędowym, który popycha potencjalnie normalnych ludzi do takiego wynaturzenia. Czy są to urazy z przeszłości, choroby natury psychicznej, żądza władzy, bogactwa, chęć postawienia się na miejscu sił najwyższych, Boga? Nasze prywatne przemyślenia są oparte na książkach fabularnych, zmyślonych opowiastkach, niekiedy reportażach. Nie mamy możliwości dotarcia do informacji z pierwszej ręki, poznania historii od podstaw, od strony sprawcy. To właśnie w tym momencie następuje przełom. Od Piotra i Karola Ryttelów otrzymujemy niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju książkę, pod tytułem „Historie kryminalne. Wiek XIX”. 

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1


Przenosimy się do dziewiętnastego wieku, miasta, które przepełnione jest wstrząsającymi historiami. Sąsiedzkie niesnaski, okrutne zbrodnie na tle politycznym, korupcyjne afery oraz odrażające akty ludzkiego wynaturzenia. Szerokie spektrum poruszanych tematów pozwoli nam na poznanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Autorzy wybierając formę reportażu, wspomaganego wyjątkową narracją, pisarskim kunsztem, stworzyli lekturę, która wciąga czytelnika bez reszty, pozostawia go bez cienia wątpliwości. Za dodatkowe doznania odpowiada kreujący klimat język, charakterystyczny dla dziewiętnastego wieku. Jednocześnie na tyle jasny i zrozumiały, aby każdy mógł przyswoić zawarte w książce informacje. 


Ilu zbrodniarzy na świecie, tyle motywów i rodzajów przestępstw. Wszystkie z nich mają własną historię i podłoże, za każdą z nich stoi inny człowiek. Piotr i Karol Ryttelowie w swojej książce oddają głos ludziom odpowiedzialnym za te okrucieństwa. To właśnie stwarza niepowtarzalną aurę. Czytelnik odnosi wrażenie, że właśnie otrzymuje wiadomości z pierwszej ręki, niezłagodzone, niezmienione przez media. 


Morderców, zbrodniarzy nazywamy marginesem społecznym, bestiami. Czytając o takich okrucieństwach, mało kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że kiedyś byli to tacy ludzie jak my. Robili zakupy w osiedlowym sklepiku, zakładali rodziny, zasiadali przy świątecznym stole. Historie opisane w książce „Historie kryminalne. Wiek XIX” pokazują naszą prawdziwą naturę. Odsłaniają tę stronę, którą każdy tak skrzętnie stara się ukryć. Jest to lektura idealna dla fanów kryminałów, lubiących wejrzeć w głąb duszy. Dla tych, którzy nie boją się faktów mrożących krew w żyłach. 


Autorom z powodzeniem udało się połączyć zabawne, wręcz komiczne fragmenty, z okrucieństwem i tragedią. Stworzyli jedną spójną całość. Tak oryginalne połączenie sprawia, że czytelnik nie zostaje przytłoczony a lektura staje się wciągająca i przyjemna. 


„Historie kryminalne. Wiek XIX” autorstwa Piotra i Karola Ryttelów wyrywa czytelnika z iluzji, że zbrodnie wstrząsające światem, niszczące podstawy zasad moralnych, zaczęły się niedawno. Lektura burzy mit o ludziach dwudziestego pierwszego wieku, którzy zostali zepsuci technologią, nowoczesnością. Pokazuje, że przysłowie „człowiek człowiekowi wilkiem” było aktualne od zawsze, już w dziewiętnastym wieku. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku