Poznaj sposób w jaki koty postrzegają świat

Okładka
Czy koty rzeczywiście są w stanie wyczuć czyjąś śmierć, czy mogą pomóc w uśmierzeniu bólu, gdyż wyczuwają bolesne miejsca na ciele i układają się na nich? Czy wyczuwają burze na długo przed jej nadciągnięciem? O czym myślą nasi koci przyjaciele? Co knują i czy są szczęśliwe?


Koty są fascynującymi zwierzętami zamieszkującymi naszą planetę od setek lat. Są zwierzętami spontanicznymi, ciekawskimi, o różnych typach osobowości. To wszystko co wiemy, kiedy mówimy o kotach, ale w rzeczywistości są to starożytne stworzenia o bardzo złożonych cechach fizycznych, fizjologicznych i emocjonalnych.

Dzięki swoim zabawnym osobowościom, czułemu zachowaniu i uroczym twarzom koty mogą stać się dla nas idealnym zwierzakiem do zabaw i towarzystwa. Koty są niezależne, kochają się z nami bawić, ale czasem zachowują dystans i często chodzą własnymi ścieżkami. Jednak pomimo powszechnej opinii koty nie są bezobsługowe! Aby nasz kot był zdrowy i szczęśliwy, musimy wiedzieć, jak dbać o niego, jak zapewnić mu najlepsze życie by nasz futrzany przyjaciel czuł się zadowolony.

Jeśli chodzi o zmysły, koty mają przewagę nad nami: słyszą dźwięki, których ludzkie ucho nie rejestruje w znacznie szerszym zakresie częstotliwości; ich nosy są bardziej wrażliwe; posiadają lepsze widzenie peryferyjne; a ich wibrysy są w stanie wychwycić subtelne zmiany ciśnienia powietrza. A zatem są niemal pod każdym względem doskonalsze od nas. Jak zatem zrozumieć to zwinne, niezależne zwierzątko?

Co wie twój kot? Sally Morgan to interesujący poradnik dla właścicieli kotów (zwłaszcza tych początkujących) analizujący emocjonujący świat kociej percepcji. Doskonale opisane zostało pięć podstawowych kocich zmysłów. Autorka jednocześnie zaprezentowała świat z kociej perspektywy, dając nam lepiej odkryć kocie zwyczaje, aby jednocześnie pomóc nam komunikować się z kotkiem.

Sally Morgan opisuje w książce użyteczne eksperymenty i ćwiczenia, które dadzą nam przeanalizować, a nawet podnieść kocią inteligencję. Ta książka pozwoli nam zrozumieć i poznać odpowiedź na pytanie: Czy twój kot ma szósty zmysł?

Podsumowując: to przyjemna i krótka lektura, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć fizyczne postrzeganie świata przez kota. Zawarte w książce liczne eksperymenty pomogą nam za pomocą prostych zabaw i ćwiczeń poznać lepiej koci świat i kocią inteligencję. Możesz na przykład sprawdzić, czy twój kot potrafi liczyć? Czy zna twój głos? Czy potrafi zapamiętać, gdzie została schowana jego kocia zabawka? I czy twój kot zna się na zegarku? Kot wysyła nam dużo różnych sygnałów, których nie potrafimy zrozumieć, a czasem nawet nie dostrzegamy. Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz swojego kociego przyjaciela, a wasze relacje staną się głębsze i lepsze.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku