Poznaj historię Tęczowej Julenki

Obrazek artykułu
„Tęczowa Julenka“ to zbiór opowiadań o wrażliwej dziewczynce, która podczas wakacji przeżywa wiele przygód.

Dziewczynka ma tu swój świat, który tworzą ludzie, zwierzęta, rośliny, księżyc z gwiazdami oraz całkowicie fantastyczne postaci, zrodzone w dziecięcej wyobraźni. Julenka każdego dnia zachwyca się tym światem, a z jego mieszkańcami potrafi się porozumiewać sobie tylko znanym językiem.

 

„-Ach, nie podoba mi się jej zachowanie, nie można naśmiewać się z uczuć innych, muszę jej to powiedzieć, nawet dla jej dobra“
– mówi Julenka, gdy dostrzega, że rybka Niezabudka śmieje się z bobra Plaskatego Ogonka, który zakochał się w  wydrze.


Tęczowa Julenka“ Aldony Urbaniak, to nie tylko zbiór bajkowych opowieści. To także mini powiastki filozoficzne, w których odnajdujemy echa filozofii franciszkańskiej: cieszenia się codziennością, umiłowania przyrody, poczucia solidarności ze wszystkimi istotami, szczególnie skrzywdzonymi, afirmacji tego, co rodzi się z miłości i dobroci.

awatar
anonimowy

9 czerwiec 2015  o  09:43

Aldonko...
to tez Twoja kolezanka-literatka? m.maska 09.06.15, 20:00
m.maska napisała:

> http://fs1.directupload.net/images/user/150608/lly4naht.jpg
>

To jest jednak rzeczywiscie zerro do kwadratu, co w efekcie i tak daje zero smile
Zablokowal na FB AL i mnie... i wydaje mu sie, ze bardzo nam robi zle i bardzo nas denerwuje.... "inteligentny" jaki jest o czym juz wielu sie przekonalo, nie ma oczywiscie bladego pojecia, ze zadna z nas nie widzi tych jego akcji big_grinbig_grinbig_grinbig_grin totez jak zwykle trafia obok celu big_grinbig_grinbig_grin
Wczorajszy screen zrobil dla mnie znajomy, ktorego o to poprosilam a poniewaz jest on Niemcem - to niewiele wiecej mogl mi powiedziec... dobrej zabawy. A co na podwyrku nie pozwalaja?
--
awatar
anonimowy

18 kwiecień 2014  o  12:50

Cudne opowiadania o wakacyjnych przygodach Julenki akurat danym mi było poznać jakiś czas temu. Dostąpiłam zaszczytu zilustrowania tej książeczki :) Ukłony dla Wydawnictwa Psychoskok!
awatar
anonimowy

9 czerwiec 2015  o  09:44

SUPER!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl