Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu

Obrazek artykułu
„Poszukiwacz marzeń” to reportaż poświęcony sytuacji kobiet w Iranie. Powstał po to, by uświadomić Europejczykom, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami domów rodzin na Bliskim Wschodzie.


„Ta podróż, ta ciągła gonitwa za marzeniami, pomogła mi zrozumieć wiele rzeczy. W podróży nie tylko chodzi o to, by odkrywać miejsca, ludzi. To również odkrywanie siebie samego. Istotne jest, by choć na chwilę zatrzymać się i zdać sobie sprawę z tego, jakim przywilejem jest życie. Dopiero przechadzając się wąskimi uliczkami Teheranu, obserwując mężczyzn i kobiety, zdałam sobie sprawę, jakim przywilejem jest wolność. Wolność wyboru, tego, że nie muszę zakrywać głowy hidżabem. Wolność to najpiękniejszy stan umysłu”.


Tak o pobycie w Islamskiej Republice Iranu pisze autorka niniejszego reportażu. Karolina była naocznym świadkiem tamtejszej rzeczywistości. W stolicy kraju spotyka się z kobietami, które opowiadają jej o swoim życiu. Życiu tak różnym od tego w Europie, że czasem trudno w to uwierzyć. Niełatwo pojąć, że w XXI istnieją miejsca, w których kobiety traktuje się jak ludzi drugiej kategorii. Mężczyzna to jeden człowiek, kobieta – pół człowieka. Być kobietą w Iranie – jak jest naprawdę

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/byc-kobieta-iranie-naprawde/
„Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu” to przejmujący reportaż, który pozwoli dostrzec różnice kulturowe i docenić rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.


Książka do kupienia na stronie – http://tylkorelaks.pl/727-poszukiwacz-marzen-z-kamera-wsrod-kobiet-iranu-9788381191500.html

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl