Poradnik dla chorych - Neuralgia. Jak żyć?

Okładka
Choroby ciała są nieodzownie związane z chorobami ducha. Kiedy choruje ciało choruje również umysł i odwrotnie – to reakcja wymienna. Aby poradzić sobie z chorobą albo zminimalizować jej skutki, ważne jest, aby zadbać o swoją psychikę. Pozytywne myślenie i płynąca z wewnątrz siła ducha potrafi zdziałać cuda.O tym właśnie jest książka Katarzyny Buć „Neuralgia. Jak żyć”. Autorka jest z wykształcenia magistrem psychologii o specjalności psychologia zdrowia i psychoterapia, która choruje na tytułową neuralgię. Jest to bolesna przypadłość związana z uszkodzeniem nerwu. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak bardzo neuralgia może utrudniać codzienne funkcjonowanie chorego i wykonywanie podstawowych czynności, takich jak np. umycie się czy zjedzenie obiadu. Jej skutki widać zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, bo neuralgia – jak każda bolesna choroba – może czynić spustoszenie również w naszej psychice. 


"Oddaję w ręce czytelników pierwszą publikację na rynku opisującą w bardzo przystępny sposób metody radzenia sobie z rzadką przypadłością występującą w obrębie twarzoczaszki i co najważniejsze popartą własnymi, 16-sto letnimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą". - Katarzyna Buć


Katarzyna Buć opisuje swoją historię walki z chorobą od wydarzenia, które na zawsze zmieniło jej życie. Dzieli się bolesnymi doświadczeniami i trudnościami związanymi z neuralgią i załamaniem nerwowym, ale jej książka nie ma wydźwięku pesymistycznego. Wręcz przeciwnie! Z książki bije optymizm i można z niej wyczytać przekaz mówiący o tym, że z każdego najtrudniejszego wydarzenia da się czerpać naukę i dobro. 


"Przez ostatnie lata, metodą prób i błędów wypracowałam strategie, które pozwoliły mi zachować dobrą jakość życia pomimo bólu. Jednak nie byłyby one w pełni zadowalające, gdyby nie osoby, od których otrzymałam dużo wsparcia."


„Neuralgia. Jak żyć” to pozycja dla wszystkich – chorym dodaje otuchy do walki z chorobą, a zdrowym uzmysławia, jak mogą pomóc osobom zmagającym się z bólem.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl