Pomoce do nauki angielskiego w przedszkolu

Obrazek artykułu
Małe dzieci bardzo szybko uczą się języków obcych. Maluchy posiadają naturalne zdolności ułatwiające im przyswajanie nowej wiedzy i dlatego warto wykorzystać ten moment rozwoju między innymi na rozpoczęcie nauki języka obcego.

Małe dzieci bardzo szybko uczą się języków obcych. Maluchy posiadają naturalne zdolności ułatwiające im przyswajanie nowej wiedzy i dlatego warto wykorzystać ten moment rozwoju między innymi na rozpoczęcie nauki języka obcego. W pierwszych kilku latach życia dziecka najskuteczniejsza jest nauka przez zabawę. Program nauczania oraz stosowane przez nauczycieli pomoce dydaktyczne do nauki angielskiego powinny bazować na wszelkiego rodzaju grach i zabawach. Jakiego rodzaju produkty najlepiej sprawdzą się do tego celu?Przede wszystkim należy wspomnieć w tym miejscu o różnego rodzaju książkach po angielsku dla dzieci. Książeczki mogą mieć postać krótkich opowiadań, rymowanek czy piosenek. Niezwykle skuteczne są także książeczki interaktywne - grające, śpiewające czy wydające różne odgłosy, na przykład zwierząt. Dużą popularnością cieszą się także książeczki z dużymi, kolorowymi, przykuwającymi wzrok obrazkami lub książeczki sensoryczne. Książki tego typu znajdziesz w księgarni z książkami po angielsku.Maluchy bardzo chętnie uczą się języka angielskiego grając również w różnego rodzaju gry planszowe. Mogą mieć one postać prostych obrazków umieszczonych na kartonikach zawierających podpisy w języku angielskim. Podczas takiej zabawy dzieci osłuchują się z danym wyrazem - najpierw wypowiada je nauczyciel, a potem one same. To także doskonały sposób na utrwalenie prawidłowej pisowni. Równie dobrze sprawdzają się zestawy gier w formie memory, czyli gry pamięciowej rozwijającej spostrzegawczość u dzieci. Takie gry polegają na wyszukiwaniu określonych przedmiotów, utrwalaniu ich angielskich nazw i kojarzeniu z polskimi odpowiednikami.Kolejna propozycja to maty edukacyjne. Z ich pomocą maluchy mogą między innymi opanować angielski alfabet, umiejętność liczenia czy nazywania kolorów w języku obcym. W nauce nazw codziennych czynności, miesięcy, pór roku oraz godzin, pomocne okazać mogą się z kolei tablice sucho ścieralne, na których maluchy uzupełniają puste pola.

Najmłodsze dzieci nie potrafią skupić się zbyt długo nad jedną czynnością, przepełnia ich duża energia i ogromna chęć do zabawy. Dlatego podstawą do stworzenia ciekawych i interesujących zajęć języka angielskiego dla najmłodszych uczniów w przedszkolu jest różnorodność. Niech będą to piosenki, zabawy ruchowe, nauka słówek przy pomocy kart obrazkowych, mat edukacyjnych czy ciekawych książeczek. Wszystkie to przyda się aby przyciągnąć uwagę uczniów, wydłuży czas skupienia dzieci i pomoże w zajęciach.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy