Polonia 2018 - dzieła największych Polaków jako Księgi Mennicze

Obrazek artykułu
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Dom Emisyjny Manuscriptum rozpoczyna program emisyjny Polonia 2018, dzięki któremu dzieła największych Polaków zostaną wydane jako Księgi Mennicze.

Dom Emisyjny Manuscriptum to wydawnictwo Ksiąg Manuskryptowych i Menniczych, które są świadectwem historii, nauki i sztuki zapisanym na kartach najstarszych skarbów bibliofilskich. Na chwile obecną jest to jedyna oficyna wydawnicza na świecie, która podjęła się wyzwania manufaktury królewskich ksiąg, będących częścią naszego dziedzictwa kulturalnego.


Program emisyjny Polonia 2018, którego celem jest przypomnienie dzieł największych Polaków, będących dziedzictwem narodowym, ale również wpisujących się w program UNESCO „Pamięć Świata” (na liście światowej i krajowej), będzie miał miejsce z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Dzieła największych Polaków zostaną wydane jako Księgi Mennicze, czyli unikatowe, ręcznie wykonane, w oprawach z menniczymi okuciami, a ich zawartość będzie bądź faksymile (czyt. wierną reprodukcją oryginałów) bądź opracowaniem naukowym epoki, o której opowiadają. Wszystkie dzieła powstaną w ściśle limitowanych i niepowtarzalnych nakładach.


Na zdjęciu księga manuskryptowa najcenniejszej pozycji zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Autograf Kopernika DE REVOLUTIONIBUS - w arcytrudnej w wykonaniu oprawie, uszlachetnionej 24-karatowym złotem, ponad 300 kamieniami jubilerskimi i meteorytem Muonionalusta, wyemitowana  przez Dom Emisyjny Manuscriptum  w 50. rocznicę pierwszego wydania w języku polskim wszystkich prac Mikołaja Kopernika.Więcej: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,36478,program-emisyjny-polonia-2018.html

 


 

awatar
anonimowy

24 kwiecień 2017  o  07:49

To strona Domu Emisyjnego, na której mozna wszystkiego sie dowiedzieć: https://www.manuscriptum.pl/
awatar
anonimowy

18 kwiecień 2017  o  10:41

A to można jeszcze gdzieś dostać? Na stronie tego wydawcy nie ma możliwości zakupu...zresztą zamawiania też? Ktoś coś....???

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl