Pokonaj swoje autodestrukcyjne przekonania i uczyń swoje życie bardziej satysfakcjonujące!

Okładka
Czy czujesz, że się czasem wybrakowany? Bywasz często przygnębiony, ponieważ uważasz, że jesteś w jakiś sposób wadliwy, niechciany lub gorszy? Czy czujesz się skrępowany i niepewny, ciągle porównując się do innych? A może jesteś wrażliwy na krytykę bądź boisz się odrzucenia?Cierpienie, smutek i negatywne emocje to nieuniknione doświadczenia życiowe. Próba kontrolowania ich nie służy nam ani nie pozwala się rozwijać. Nasz potencjał do lepszego samopoczucia zostaje ograniczony, gdy walczymy z naszymi wewnętrznymi procesami lub czujemy się winni. Co więcej, tłumienie naszych emocji, myśli lub traum może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego i prowadzić do jeszcze większych problemów. Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) zachęca ludzi do przyjęcia swoich myśli i uczuć zamiast walki lub poczucia winy za nie.


Podręcznik ACT „Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi” napisany przez psychologów Matthew W. McKaya, Michaela Jasona Greenberga i Patricka J. Fanninga, ma pomóc zmienić autodestrukcyjne przekonania właśnie dzięki technikom terapii schematów oraz ATC. Opiera się na terapii akceptacji i zaangażowania i koncentruje się na rozwiązaniu schematu wadliwości w depresji.


Książka zaczyna się i kończy serią kilku kwestionariuszy samooceny, które pozwolą zobaczyć, jakie postępy czytelnik poczynił podczas pracy nad książką. Podręcznik zawiera sporo kart pracy, które pomogą w pracy nad akceptacją siebie. Książka pozwoli rozpoznać własne wartości (co tak naprawdę jest dla nas ważne), aby poczucie bycia odmiennym, wadliwym przestało dyktować co robić w życiu. Jedną ze strategii proponowanych przez autorów jest „twórcza beznadziejność”, co oznacza uznanie, że to, co robisz, nie działa, więc czas wymyślić coś nowego. 


Jest rozdział poświęcony uważności, który wiąże się z obronnymi zachowaniami radzenia sobie, w tym praca nad identyfikacją momentów, w których decydujesz się na użycie defensywnego zachowania radzenia sobie. Jest też rozdział poświęcony wartościom, a defensywne zachowania radzenia sobie są sformułowane jako odrywające cię od twoich wartości. Inne poruszane tematy obejmują defuzję poznawczą, unikanie, współczucie i planowanie nawrotów. Niesamowita książka, która pomoże zmienić autodestrukcyjne myśli.


Poczucie niedoskonałości często wynika z negatywnych doświadczeń z dzieciństwa. Wiele osób dorastało w środowisku, które nie było budujące. Z tego powodu często czujemy się niegodnymi bycia kochanym lub mamy głębokie poczucie wstydu z powodu postrzeganych wad. Często możemy powtarzać sobie, że jest z nami coś nie w porządku, co uniemożliwia nam nawiązanie satysfakcjonujących relacji, odnalezienie szczęścia i odniesienie sukcesu w życiu. Jak więc uwolnić się od samodestrukcyjnych przekonań, które trzymają nas w pułapce depresji?


Opierając się na opartej na dowodach terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), ten podręcznik dostarczy ci narzędzi do identyfikacji i odrzucenia twoich podstawowych przekonań o osobistej wadliwości oraz budowania życia opartego na pozytywnych wyborach i wartościach, które przynoszą witalność i poczucie osobistego spełnienia. Poznasz sposoby rozwijania elastyczności psychicznej, uwalniania się od starych nawyków i niezdrowych mechanizmów radzenia sobie oraz łagodzenia objawów depresji. Wreszcie nauczysz się widzieć siebie w całej swojej cudownej złożoności, z dobrocią i współczuciem.


Jeśli jesteś gotowy, aby uzdrowić i zafundować sobie opiekę i współczucie, na które zasługujesz, ta książka pokaże ci, jak to zrobić. To użyteczny, wyczerpujący, dobrze napisany i fachowo sformatowany podręcznik dla praktykującego lub osoby poszukującej progresywnego uzdrowienia. Arkusze ćwiczeń są pomocnymi i konstruktywnymi narzędziami, które pomogą ci rozpoznać schemat, który prowadzi do twojego cierpienia.


Jeśli jesteś gotowy zaakceptować negatywne bodźce i świadomie łagodzisz swoją reakcję na nie lub jeśli pracujesz z klientami, którzy potrzebują ułatwienia tego procesu, gorąco polecam tę książkę. Czytanie jej jest jak poddanie swojego życia emocjonalnego mikroskopijnej analizie. W tym procesie doświadczasz rzeczy, których o sobie nie wiedziałeś, o swojej rodzinie, przyjaciołach i związkach, dowiesz się o rzeczach, o których nie zdawałeś sobie sprawy. A to, co zobaczysz, może pomóc w wyzdrowieniu z depresji i wstydu. Książka pomaga również dowiedzieć się, dlaczego cierpisz na depresję, a następnie dostarczy wielu skutecznych narzędzi, które można będzie wykorzystać do zmniejszenia lub wyeliminowania tego stanu.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl